Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Obornikach zorganizowano uroczystość dla dyrektorów i nauczycieli z placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Obornicki.

Starosta Zofia Kotecka, Wicestarosta Waldemar Cyranek, Przewodniczący Rady Powiatu Bogusław Janus, Naczelnik Wydziału Oświaty, Sportu i Spraw Obywatelskich Krzysztof Poszwa wraz z Członkami Zarządu Powiatu i Radnymi Rady Powiatu złożyli nauczycielom w dniu ich święta serdeczne życzenia oraz gratulowali osiągnięć w pracy dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej.

Starosta Zofia Kotecka w okolicznościowym przemówienia wyraziła uznanie dla nauczycieli i dyrektorów szkół, zwracając uwagę na trudności, z jakimi od kilku lat muszą się zmagać.
Najpierw całkowicie niespodziewanie pojawił się Covid a wraz z nim nauka zdalna. Musieliście nauczyć się prowadzić zajęcia w nowej rzeczywistości, bez szkoleń, wprowadzenia czy prób. Potem wybuchła wojna, co doprowadziło do napływu naszych sąsiadów. Do szkół trafiły dzieci z Ukrainy, którymi się zaopiekowaliście. Mierzyliście i nadal mierzycie się z tym wyzwaniem, pokonując wiele barier. Dziękuję Wam za to wszystko, za Waszą pracę i poświęcenie, które widoczne jest każdego dnia – mówiła Starosta Zofia Kotecka.

Wicestarosta Waldemar Cyranek podkreślił, że dopełnieniem pracy nauczycieli i dyrektorów jest realizowana w ostatnich latach rozbudowa i modernizacja powiatowej infrastruktury oświatowe. – Dzięki przychylności Rady Powiatu realizowane są liczne inwestycje, związane z naszą bazą oświatową. Budowa boiska, parkingu, malowanie elewacji, wymiany poszyć dachowych, zakup sprzętu komputerowego, rozbudowa obiektów, wkrótce także termomodernizacje i inwestycje w fotowoltaikę. Praktycznie wszystkie te zadania realizowane są dzięki pozyskiwanym środkom zewnętrznym – wymieniał Wicestarosta Cyranek

Zgodnie z tradycją, podczas uroczystości wręczone zostały nagrody Powiatu Obornickiego dla dyrektorów i nauczycieli, którzy wyróżnili się swoją pracą. W tym roku otrzymali je:

1. Joanna Pytlak – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Obornikach
  2. Kamila Deskur – nauczyciel Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Obornikach
  3. Małgorzata Kasprzak – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rogoźnie
  4. Ewa Kaiser – nauczyciel Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rogoźnie
  5. Marek Laube – nauczyciel Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rogoźnie
  6. Agnieszka Balcerowiak – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach
  7. Jarosława Rybak – nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach
  8. Irena Najdek – nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach
  9. Ewa Szczecińska – dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku
  10. Joanna Szczech – nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku
  11. Henryk Kos – nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku
  12. Jarosław Łatka – dyrektor Zespołu Szkół im. H. Cegielskiego w Rogoźnie
  13. Jolanta Błoszyk – nauczyciel Zespołu Szkół im. H. Cegielskiego w Rogoźnie
  14. Radosław Szelągowski – nauczyciel Zespołu Szkół im. H. Cegielskiego w Rogoźnie
  15. Waldemar Molski – nauczyciel Zespołu Szkół im. T. Kutrzeby w Obornikach
  16. Pani Barbara Jereczek – wicedyrektor Zespołu Szkół im. T. Kutrzeby w Obornikach
  17. Konrad Rezlewicz – Frąckowiak- nauczyciel Zespołu Szkół im. T. Kutrzeby w Obornikach
  18. Robert Kornobis – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Przemysława II w Rogoźnie
  19. Agnieszka Jaruchowicz – nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego im. Przemysława II w Rogoźnie
  20. Monika Chudzicka – nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego im. Przemysława II w Rogoźnie

Podczas spotkania oficjalnie powitano i złożono gratulację nowemu Dyrektorowi Zespołu Szkół im. Gen. Tadeusza Kutrzeby w Obornikach, Małgorzacie Cyranek.

Uroczystość występami wokalnymi uświetnili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach pod opieką Marcina Samolczyka, koordynatora Powiatowego Przeglądu Talentów Muzycznych „Mikrofonia”.