W sobotę przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Obornikach odbyła się Akcja Znakowania Rowerów. Jej celem jest zmniejszenie ryzyka potencjalnej kradzieży jednośladów poprzez naniesienie unikalnego numeru na ramę roweru oraz wprowadzenie go do policyjnej bazy danych. Oznaczone rowery rzadziej stają się przedmiotem kradzieży. Jeśli rower zostanie skradziony, a następnie odnaleziony przez policję, funkcjonariuszom będzie też łatwiej ustalić, kto jest jego właścicielem.

Zainteresowanie sobotnią akcją było bardzo duże. Przed Starostwem już od samego rana pojawiło się wielu rowerzystów, chcących oznaczyć swój jednoślad. Wśród nich nie zabrakło też osób z gmin Rogoźno i Ryczywół.

Ilość osób, które przyjechały oznaczyć swój rower pokazuje, że jest duże zapotrzebowanie na tego typu akcje. Dzięki uprzejmości funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach wydłużyliśmy czas znakowania, jednak chętnych wciąż było wielu. Z myślą o nich już teraz zaplanowaliśmy kolejną edycję naszej akcji – informuje Wicestarosta Obornicki Waldemar Cyranek.

Druga edycja akcji odbędzie się 9 kwietnia (sobota) w godz. 10.00-14.00.

Wszystkie osoby, które oznaczyły w sobotę swój rower otrzymały upominek w postaci bidonu od partnera akcji – firmy DT SWISS, a także miały możliwość wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Powiat Obornicki.

 Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców konkursu:

  1. Kask rowerowy + rękawiczki rowerowe + zestaw gadżetów  – Pani Marta Dukat z Obornik
  2. Kask rowerowy + zestaw gadżetów  –  Pani Joanna Cegielska z Dąbrówki Leśnej
  3. Kask rowerowy + zestaw gadżetów  – Pani Malwina Wiśniewska z Rogoźna
  4. Saszetka rowerowa + zapięcie do roweru + zestaw gadżetów – Pan Damian Zmudziński z Górki
  5. Saszetka rowerowa + zapięcie do roweru  + zestaw gadżetów – Pan Przemysław Moliński z Obornik
  6. Zestaw przednich i tylnych lamp rowerowych + zestaw gadżetów – Pani Aleksandra Korwin-Krukowska z Obornik

Organizatorami akcji znakowania rowerów jest Powiat Obornicki oraz Komenda Powiatowa Policji w Obornikach. Partnerem akcji jest firma DT SWISS.