Starosta Zofia Kotecka, Wicestarosta Waldemar Cyranek i Skarbnik Powiatu Joanna Konieczna podpisali w piątek umowę z Dyrektorem Szpitala Powiatowego w Obornikach Małgorzatą Ludzkowską, na mocy której szpital otrzyma 420 tys. zł dotacji na zakup niezbędnego sprzętu medycznego.

Środki z dotacji pochodzą z budżetu Powiatu Obornickiego – 75 tys. zł, Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 (w ramach Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych) – 175 tys. zł, budżetu Gminy Oborniki – 70 tys. zł, budżetu Gminy Rogoźno – 60 tys. zł oraz budżetu Gminy Ryczywół – 40 tys. zł.

Dzięki środkom przekazanym przez samorządy zakupiony zostanie stół operacyjny, generator elektrochirurgiczny z przystawką argonową, generator z systemem zamykania naczyń wraz ze sprzętem zużywalnym, aparat do artroskopii barku i hak automatyczny.