Nadleśnictwo Oborniki zrealizowało wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach materiał filmowy w ramach kampanii edukacyjnej Lasy Robią Klimat. Film zatytułowany „Kąpiele leśne” został oficjalnie zaprezentowany w serwisie Youtube i mediach społecznościowych we wtorek o godz. 17:00. Czym zatem są tytułowe kąpiele leśne? Zachęcamy do przekonania się samemu, oglądając poniższy materiał.

 „Ruszamy na … ekrany! Premiera filmowej produkcji zrealizowanej we współpracy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach staje się faktem. To krótka historia o… kąpielach leśnych. Brzmi tajemniczo? Czy wiecie co kryje się pod tymi słowami? Zachęcamy do obejrzenia materiału, z którego dowiecie się więcej!

 Nieprzypadkowo premiera została zaplanowana na 21 września, bo właśnie w tym czasie trwa cały szereg wydarzeń w ramach Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju. W ciągu tych kilku dni spotkań z uczniami zwracamy szczególną uwagę na problemy, które ludzkość musi rozwiązać, by uczynić ten świat lepszym i bardziej przyjaznym dla życia. Nasz film doskonale nawiązuje do dwóch celów – „3 – dobre zdrowie i jakość życia” oraz „4 – dobra jakość edukacji”.  Nadleśnictwo Oborniki prowadzi w SP4 zajęcia w klasach 5-7 nawiązując do tego, jak las wpływa na człowieka i jak może pomóc w realizacji celów zrównoważonego rozwoju.   

Cały materiał nagrywany był w czerwcu, kiedy szkoły wróciły do normalnej pracy po okresie pandemii. W ciągu dwóch dni zdjęciowych zrealizowano 7 minutowy film. Scenariusz tworzyli uczniowie pod opieką Renaty Murawicz i Beaty Busz. To był świetny czas pracy z uczniami ówczesnych klas szóstych. Mieli oni okazję po raz pierwszy zobaczyć ile pracy kosztuje nagranie takiego filmu. Jak wiele razy powtarza się każdą scenę, aby efekt był zadowalający. A dzięki sporej ilości powtórek temat kąpieli leśnych został opanowany do perfekcji.
                                                                                                                                                                Nadleśnictwo Oborniki