Dobiegła końca kolejna edycja konkursu organizowanego przez Powiat Obornicki, w której nagrodami były czujniki tlenku węgla. Tym razem urządzenia, chroniące przez zatruciem czadem trafiły do 11 domów na terenie powiatu.

Konkurs polegał na wypełnieniu ankiet i odpowiedzi na pytania, związane z bezpieczeństwem pożarowym w okresie grzewczym. Wszystkie osoby biorące udział w zabawie doskonale poradziły sobie z tym zadaniem, udzielając obszernych i wyczerpujących odpowiedzi na temat samych czujek, sposobu ich użytkowania, czy udzielenia pierwszej pomocy w przypadku zatrucia tlenkiem węgla.

Do tej pory Powiat Obornicki we wszystkich edycjach konkursu rozdał czujniki tlenku węgla o wartości blisko 3 000 zł.