W niedzielne popołudnie, 6 listopada obornicki chór Con Brio świętował swój jubileusz. Koncert z okazji 25-lecia działalności artystycznej zespołu odbył się w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Obornikach, a jego hasło przewodnie brzmiało: „Muzyka – miłość czy pasja?”.

Chór prowadzony przez dyrygenta Marcjannę Nowak podczas ponad godzinnego występu zaprezentował zarówno utwory sakralne, jak i świeckie. W repertuarze nie zabrakło też premierowych wykonań, prezentowanych przez Con Brio po raz pierwszy przed publicznością. Występ został nagrodzony głośnymi owacjami na stojąco.

Po koncercie przyszedł czas na życzenia z okazji jubileuszu. Starosta Obornicki Zofia Kotecka, Burmistrz Obornik Tomasz Szrama i Przewodniczący Rady Miejskiej w Obornikach Paweł Drewicz podziękowali za wkład Con Brio w rozwój obornickiej kultury i wyrazili słowa uznania dla pasji chórzystów.

Życzymy Wam kolejnych sukcesów. Mam nadzieję, że spotkamy się na Waszym 50-leciu – mówił burmistrz Obornik, po czym podziękował każdemu członkowi chóru osobiście, wręczając ze Starostą Zofią Kotecką indywidualne list gratulacyjny. Na koniec władze Gminy Oborniki i Powiatu Obornickiego przekazały chórowi voucher na zakup nowych teczek do nut.