W piątek Wiceprezes Spółdzielni Socjalnej „Uciec Dysforii” Grażyna Stachowiak wraz z podopiecznymi przekazała Starostwu Powiatowemu w Obornikach bawełniane maseczki ochronne dla pracowników urzędu. Maseczki zostały wykonane przez osoby z niepełnosprawnością zatrudnione w Spółdzielnie w ramach Centrum Wsparcia Rabbuni w ramach projektu „Lokalnie – w walce z COVID-19”.

Zadanie jest finansowane przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. W ramach projektu zostało uszytych 8000 bawełnianych maseczek, które trafią do lokalnych placówek publicznych i medycznych. Będą one przekazywane nieodpłatnie – wyjaśnia Grażyna Stachowiak.

Podmioty lokalne mogą zgłaszać chęć przyjęcia maseczek bezpośrednio do Spółdzielni drogą mailową – uciecdysforii@wp.pl.