We wtorek w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Obornikach odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w powiatowym konkursie plastycznym „Drzewo w barwach jesieni”, organizowanym przez Starostę Powiatowego oraz Wydział Budownictwa i Środowiska.

W zabawie wzięło udział aż 396 uczniów z 17 szkół podstawowych z terenu całego Powiatu. Komisja oceniająca prace stanęła przed niezwykle trudnym zadaniem.

Zainteresowanie konkursem było ogromne. Bardzo wysoki był też poziom artystyczny. Wyłonienie zwycięzców stanowiło dla nas duże wyzwanie – mówiła podczas podsumowania akcji Naczelnik Wydziału Budownictwa i Środowiska, Karolina Bak.

Słowa uznania do uczestników konkursu skierowała także Starosta Obornicki, Zofia Kotecka:
Kolejny raz przekonaliśmy się, jak bardzo nasza młodzież jest kreatywna i utalentowana. Prace są pomysłowe, oryginalne i bardzo piękne. Widząc ile zaangażowania i pracy w nie włożyliście wiemy, że warto organizować kolejne tego typu akcje – podkreśliła Starosta Zofia Kotecka.

Ostatecznie komisja wyłoniła zwycięzców oraz przyznała wyróżnienia. W kategorii klasy I-III I miejsce zajęła Antonika Rybarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach. Wyróżnienia otrzymali: Julia Kopaniarz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Rogoźnie i Adam Tereś ze Szkoły Podstawowej w Rożnowie.

W kategorii klasy IV-VI I miejsce zajął Radosław Bukowski ze Szkoły Podstawowej w Maniewie, zaś prace, które otrzymały wyróżnienie należały do Klary Mańkowskiej ze Szkoły Podstawowej w Ryczywole i Michaliny Szymańskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rogoźnie.

W kategorii klas VII-VIII zwyciężył Tobiasz Wiśniewski ze Szkoły Podstawowej w Rożnowie, a wyróżnienia otrzymali Roksana Maj ze Szkoły Podstawowej w Budziszewku i Miłosz Sobek ze Szkoły Podstawowej w Rożnowie.

Wyróżnienia otrzymali również uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku: Tymoteusz Kaczmarek, Szymon Chromiak i Witold Kaczor.