16 lipca 2021r. minie 200 lat od urodzin Antoniego Małeckiego w Objezierzu. W związku z tym wyjątkowym jubileuszem Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Oborniki, której patronem jest właśnie Antoni Małecki przygotowała szereg działań, upamiętniających tego wybitnego historyka i językoznawcę.

Pod adresem www.antonimalecki.pl ruszył portal internetowy, na którym znaleźć można m.in. życiorys, bibliografie prac (najstarsza pochodzi z roku 1841), a także ważniejsze prace o Antonim Małeckiem.

Przygotowywana jest także wystawa zatytułowana „Antoni Małecki. Z Objezierza do Lwowa”, która dostępna będzie w Domu Kultury w Objezierzu w każdą sobotę i niedzielę sierpnia, września i października od godz. 13.00 do 18.00.

Z kolei 6 października o godz. 10.00 również w Domu Kultury w Objezierzu odbędzie się konferencja popularnonaukowa „Antoni Małecki – życie i twórczość”.

Patronat nad obchodami 200. rocznicy urodzin Antoniego Małeckiego objęła Starosta Obornicki Zofia Kotecka.