W sobotę w Ryczywole świętowano 10-lecie Klubu Sportowego Golnica oraz 5-lecie grupy kibiców Ultras. W obchodach, które odbyły się na miejscowym stadionie wzięli udział m.in. Wicestarosta Waldemar Cyranek oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Obornickiego Renata Tomaszewska, którzy w imieniu władz samorządu powiatowego przekazali Zarządowi Klubu gratulacje i życzenia.

– Sport kształtuje charaktery, uczy wytrwałości, konsekwencji i odwagi. Uczy wygrywać, ale także godnie znosić porażki. Sport to nie tylko magia szlachetnej rywalizacji, wygranych spotkań czy pięknych wzruszeń. To także, a może przede wszystkim szkoła życia. Pięknego i bogatego w doznania. Za trud wychowawczy, zaangażowanie i serce włożone w prace z młodzieżą, wszystkim trenerom, działaczom i władzom Klubu w imieniu władz samorządu Powiatu Obornickiego serdecznie dziękujemy – mówił Wicestarosta Waldemar Cyranek, życząc jednocześnie, by kolejne lata działalności Golnicy obfitowały w sukcesy, sportowe talenty i wiernych kibiców, z których już dziś słynie Klub.

Po zakończeniu części oficjalnej na boisko wybiegli młodzi adepci piłki nożnej. Zawodnicy z grup: żaki, orliki i trampkarze zmierzyli się z rówieśnikami Sokoła Mieścisko. Natomiast drużyna seniorów zagrała towarzyskie spotkanie z Orkanem Objezierze.