Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Get Adobe Flash player
Powiększ/pomniejsz
Zoom in Regular Zoom out
Menu
Pogoda
Oborniki
17 września 2019
Przeważnie pochmurnie
14°C
odczuwalna: 11°C
wilgotność: 71%
prędkość wiatru: 22 km/h W
Prognoza 18 września 2019
dzień
Częsciowo słonecznie, przelotne deszcze
15°C
noc
Przeważnie czysto
6°C
Prognoza 19 września 2019
dzień
Częsciowo słonecznie, przelotne deszcze
15°C
noc
Przeważnie pochmurno
5°C
 

Park pałacowy w Bąblinie – 3,12 ha
Powstał w połowie XIXw. wokół pałacu zwanego zameczkiem, groty oraz willi (obiekt księży). Główne gatunki drzew: akacja, klon, bożodrzew, jaśmin, grab, wiąz. Park znajduje się pod opieką Księży Misjonarzy p.w. Świętej Rodziny, park jest ogrodzony, zabezpieczony przed degradacją, pielęgnowany na bieżąco.

Powstał Park dworski w Rożnowie – 11,30 ha
W tym pow. wód 1,20 ha powstał ok. 1780r., wokół dworku – pałacyka początku XX w. oraz dworku-oficyny z końca XIXw. Główne gatunki drzew: dąb, brzoza, grab, kasztanowiec, klon, lipa. W parku znajduje się 7 drzew pomników przyrody, w tym 1 dąb o obwodzie 795 cm.

Park w Gościejewie – 3,7 ha
Powstał on pod koniec XVIII wieku. Miejsce po byłym cmentarzu niemieckim. Liczne okazałe drzewa oraz ślady nagrobków. Ogólna liczba drzew wynosi około 600 -700 sztuk, wśród których dominują; grab, klon, białodrzew. Na terenie parku znajduje się 7 pomników przyrody: 1 dąb, 2 lipy, 2 cisy, 1 białodrzew.

Park dworski w Dąbrówce Ludomskiej – 4,55 ha
Powstał w pierwszej połowie XIX wieku. W parku znajduje się dworek, który obecnie jest bardzo zaniedbany. Naprzeciw wejścia do dworku umieszczony jest obelisk upamiętniający pobyt i śmierć znanego w Wielkopolsce lekarza – patrioty Karola Marcinkowskiego. Zachowała się również stara studnia z wodą źródlaną. Najstarsze drzewa w parku liczą od 100 do 150 lat: kasztanowiec biały – obwód pnia 3,15 m, topola biała – 3,20 m.

Park w Objezierzu – 8,5 ha
Park założony przy pałacu, obecnie Zespole Szkół posiada wiele zabytkowych i rzadkich drzew, będących pomnikami przyrody. Do najciekawszych należą: tulipanowiec oraz kilka okazałych lip. W parku znajduje się kopiec usypany na cześć Tadeusza Kościuszki.

Park dworski w Chlebowie – 4,32 ha
Powstał w drugiej połowie XIX wieku. W parku znajduje się dworek, który przeznaczony był od 1965 roku na ośrodek kolonijny, wybudowano basen kąpielowy i boisko sportowe oraz w okresie późniejszym domki campingowe. Zadrzewienie parku określa się na około 200 lat. Dotyczy to szczególnie dębów szypułkowych i buku.

Park dworski w Łopiszewie – 3,52 ha
W parku znajduje się staw o powierzchni 0,14 ha. W centrum parku znajduje się nie zabytkowy dwór, w którym obecnie mieści się Klinika Przepuklin.

Park dworski w Gorzewie – 4,45 ha
Powstał w drugiej połowie XIX wieku. W parku znajduje się pałac wraz z dobudówką, staw oraz zabudowania gospodarcze po byłym PGR. Najstarsze drzewa w parku liczą od 80 do 150 lat.

Print Friendly, PDF & Email