Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Get Adobe Flash player
Powiększ/pomniejsz
Zoom in Regular Zoom out
Menu
Pogoda
Oborniki
17 września 2019
Przeważnie pochmurnie
14°C
odczuwalna: 11°C
wilgotność: 71%
prędkość wiatru: 22 km/h W
Prognoza 18 września 2019
dzień
Częsciowo słonecznie, przelotne deszcze
15°C
noc
Przeważnie czysto
6°C
Prognoza 19 września 2019
dzień
Częsciowo słonecznie, przelotne deszcze
15°C
noc
Przeważnie pochmurno
5°C
 


IZBA PRZYJĘĆ

Od marca 2008 r. w Szpitalu Powiatowym działa nowa izba przyjęć.

Dobrze usytuowany podjazd sprawia, że karetki lub inne samochody mogą dowieść chorego niemal do środka pomieszczeń. Nowoczesne i funkcjonalne stanowisko pielęgniarek, gdzie przyjmowani i wpisywani są chorzy, dwa gabinety lekarskie, sala resuscytacji, izolatka, w której jest możliwość ścisłej obserwacji i monitorowania chorego oraz duża poczekalnia sprawiają, że zarówno pacjenci jak i personel szpitalny mają większy komfort i lepsze warunki pracy. Wszystko zlokalizowane jest w jednym miejscu, więc pacjent w bardzo krótkim czasie może być przyjęty, zbadany, zdiagnozowany, ewentualnie reanimowany, bez konieczności kierowania go na oddział.

Aby doprowadzić pomieszczenia do takiego stanu i wymaganych standardów trzeba było wydać około 700 tys. zł, z czego 400 tys. zł. pochodziło z budżetu Starostwa Powiatowego w Obornikach, a pozostała część ze środków własnych szpitala oraz od sponsorów.


PRZEBUDOWA NAWIERZCHNI DRÓG POWIATOWYCH NR 1177P od km 4+220 do km 4+660, nr 2020P od km 0+000 do km 6+610, nr 2023P od km 0+000 do km 4+325, na łącznej długości 11,375 km.    (SCHETYNÓWKA)

30 sierpnia zakończyła się jedna z większych inwestycji drogowych realizowana przez powiat obornicki. W ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych przebudowano ponad 11- kilometrowy ciąg dróg Ryczywół- Zawady- Gościejewo- Karolewo- Gościejewo. Prace polegały na likwidacji ubytków, uszczelnieniu nawierzchni oraz poprawie warunków bezpieczeństwa.  Najgorsze technicznie odcinki z Gościejewa do Karolewa oraz z Ryczywołu do Zawad zostały pokryte cienkim dywanikiem bitumicznym, a na pozostałym odcinku wykonano powierzchniowe utrwalenie. Ponadto dokonano ścinki pobocza, wykonano chodniki w Ryczywole oraz wybudowano zatokę autobusową w Karolewie. Na skrzyżowaniach zostało także wymalowane oznakowanie poziome.
Realizacja tej inwestycji była możliwa dzięki dofinansowaniu, które zostało uzyskane w wyniku postępowania konkursowego ogłoszonego przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki.
Wykonawcą prac była wyłoniona w przetargu firma Interasphalt, która remont ukończyła na miesiąc przed planowanym terminem. Zarząd Dróg Powiatowych  wykonał część prac związanych ze ścinką drzew i krzaków, profilowaniem rowów oraz wymianą oznakowania pionowego. Dodatkowo przedłużono chodnik w Ryczywole przy ul. Chodzieskiej, wykonano trzy dodatkowe studzienki odwadniające oraz w Karolewie ustawiono wiatę przystankową  budując dodatkowe dojście do zatoki przystankowej.
Zadanie kosztowało 1,2 mln. zł., z czego 45 %  pochodziło ze środków budżetu państwa, tzw.  „schetynówek”, ponadto we współfinansowaniu remontu tej drogi partycypowały  gminy Rogoźno i Ryczywół.


PRZEBUDOWA DROGI POWIATOWEJ 2052P BOGDANOWO- UŚCIKOWO

Powiat Obornicki otrzymał unijne dofinansowanie  w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 na realizację zadania pn.: „ Przebudowa drogi powiatowej nr 2052P Bogdanowo- Uścikowo od km 0+000 do km 3+814, na długości 3,814 km” w wysokości 490 951, 66 zł., co stanowi  50 %  wydatków kwalifikowanych.
Całkowita wartość projektu to 989 898, 82 zł.
W ramach projektu przebudowany został prawie 4- kilometrowy odcinek  drogi  – odnowienie jej nawierzchni wraz z profilowaniem pochyleń poprzecznych, uzupełnienie ubytków na krawędziach, ścinkę i wyprofilowanie poboczy oraz montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu.  Droga została oddana do użytku w sierpniu 2010 r.


PRZEBUDOWA DROGI OBORNIKI- STOBNICA

27 maja 2009 r. Powita Obornicki podpisał z Urzędem Marszałkowskim w Poznaniu umowę o dofinansowanie inwestycji pn.: „ Przebudowa drogi powiatowej nr 1847P Oborniki- Stobnica od km 3+250 do km 20+273, na długości 17,023 km”.

W ramach projektu wzmocniono i odnowiono nawierzchnię drogi, wybudowano 2,5 km ścieżki  pieszo- rowerowej, zatoki autobusowe w Bąblinie i Słonawach, chodniki ,  zjazdy indywidualne oraz skrzyżowania z drogami gminnymi. Droga została oddana do użytku 12 października 2009 r.

Koszt inwestycji to 4.300.112,08 zł, natomiast kwota dofinansowania ze środków unijnych wyniosła 2.090.977,15 zł.


REMONT BOISKA PRZY LO W OBORNIKACH

Powiat Obornicki  wyremontował boisko szkolne przy LO w Obornikach.

Koszt inwestycji to 269.762,72 zł, z czego  90.000 zł pochodziło z dotacji celowej przekazanej przez  Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Pozostała kwota pochodził ze środków własnych Powiatu Obornickiego.


BUDOWA SALI GIMNASTYCZNEJ PRZY  ZS IM. GEN. T. KUTRZEBY W OBORNIKACH

Koszt inwestycji to 2.032.604,00 – środki własne

Sala gimnastyczna wraz z zapleczem socjalnym, to nowy obiekt dobudowany do istniejącego budynku dydaktycznego. Sal jest podzielona na 3 strefy, a dzięki zainstalowanym elektrycznym kurtynom równolegle mogą ćwiczyć na niej 3 grupy uczniów. W wyposażeniu sali znalazły się m.in. drabinki, kosze do koszykówki na ścianach bocznych, dwa kosze wiszące składane i bramki do piłki ręcznej. Sala została oddana do użytku 25 lutego 2011r.

Print Friendly, PDF & Email