17 lipca 2019
Przelotne chmury
Prognoza 19 lipca 2019
Przelotne zachmurzenie

Z okazji Światowego Dnia Chorego  Arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański przybył z wizytą do Szpitala Powiatowego w Obornikach, gdzie poświęcił nową kaplicę szpitalną.

W nabożeństwie uczestniczyli też kapelan szpitala ks. Rafał Banaszak, ks. kanonik Józef Kamzol, wicestarosta Waldemar Cyranek, sekretarz powiatu Piotr Sitek, dyrektor SP ZOZ Małgorzata Ludzkowska oraz pacjenci i pracownicy szpitala.

W wygłoszonej homilii abp Gądecki podkreślił wielkie znaczenie, jakie ma kaplica szpitalna, która jest miejscem duchowego uzdrowienia, gdzie człowiek powinien modlić się o swoje zdrowie.
Arcybiskup Stanisław Gądecki przekazał na ręce szpitalnego kapelana dokument pobłogosławienia kaplicy pw. Św. Ojca Pio z Pietrelciny , a także znalazł czas dla chorych, których odwiedził w salach. Udzielił błogosławieństwa i dodał otuchy chorym na oddziałach:  intensywnej opieki medycznej, chirurgicznym i pediatrycznym.