Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Get Adobe Flash player
Powiększ/pomniejsz
Zoom in Regular Zoom out
Menu
Pogoda
Oborniki
24 marca 2019
Przeważnie czysto
9°C
odczuwalna: 9°C
wilgotność: 42%
prędkość wiatru: 4 km/h NNW
Prognoza 25 marca 2019
dzień
Burza
7°C
noc
Przeważnie pochmurno
-1°C
Prognoza 26 marca 2019
dzień
Przeważnie pochmurnie
7°C
noc
Częściowo pochmurno
-2°C
 

1Uczniowie szkół średnich z powiatu obornickiego zmierzyli się w konkursie wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, którego organizatorami były Starostwo Powiatowe oraz Biblioteka Publiczna w Obornikach.

Konkurs poświęcony był Powstaniu Wielkopolskiemu na terenie powiatu obornickiego. Jego uczestnicy rozwiązywali test składający się z kilkudziesięciu pytań, który oceniało jury, w którym zasiedli sekretarz gminy Obornik i regionalista Krzysztof Nowacki, radny powiatowy Błażej Cisowski, kierownik Muzeum Regionalnego w Rogoźnie Angelika Pilarska oraz pracownicy biblioteki – Ewa Jankowiak i Anita Nochowicz- Pietz.

Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie – Aleksander Rumatowski, Martyna Jezierska, Krystian Ściepura,  drugie młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Rogoźnie – Karolina Królczyk, Dominik Romanowski, trzecie- uczniowie z Zespołu Szkół w Obornikach – Mikołaj Dąbrowicz, Hubert Masiera, Jakub Pospieszny, natomiast czwarte miejsce przypadło licealistom z Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach – Kornelia Okoniewska, Martyna Kubiak, Eliasz Szczepski.

Wszyscy uczestnicy międzyszkolnej rywalizacji zostali nagrodzeni książkowymi upominkami, wśród których znalazła się „Polska Niepodległość 1918” dr. Marka Rezlera, ufundowana przez Wydawnictwo Poznańskie Sp.zo.o.oraz gadżetami ufundowanymi przez obornickie starostwo oraz bibliotekę, ponadto każda z drużyn otrzymała bony pieniężne na zakup książek do bibliotek szkolnych.

Nagrody oraz dyplomy wręczali uczestnikom wicestarosta Waldemar Cyranek, dyrektor biblioteki Mateusz Klepka, naczelnik Wydziału Komunikacji i Rozwoju Michał Cieciora oraz naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Paweł Drewicz Starostwa Powiatowego w Obornikach.

Konkurs został zorganizowany w ramach cyklu imprez związanych z obchodami 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Była to też okazja do przekazania na rzecz biblioteki pamiątkowego portretu głównego dowódcy powstania – generała Józefa Dowbora- Muśnickiego.
– Będzie to dobre uzupełnienie trwającej jeszcze w bibliotece wystawy „Oborniczanie w Powstaniu Wielkopolskim”. Trzeba dodać, że pomysłodawcą przekazania portretu jest były starosta obornicki Adam Olejnik – powiedział przekazujący dar wicestarosta Waldemar Cyranek.

Print Friendly, PDF & Email