20 listopada 2018
Przeważnie słonecznie
Czysto

1

25 października 2018 r. odbył kolejny konkurs historyczny zorganizowany przez Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Obornikach. W tym roku, młodzież ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu obornickiego, sprawdzała swoją wiedzę o Janie Henryku Dąbrowskim – twórcy Legionów Polskich we Włoszech. Pomysłodawcą tego tematu był Pan Adam Maliński, znany germanista oraz regionalista, który zaproponował aby w ten sposób uczcić dwusetną rocznicę śmierci generała Dąbrowskiego.

Test  sprawdzający wiedzę uczestników konkursu przygotowali pracownicy Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu pod merytoryczną opieką Pana Władysława Ruksa – emerytowanego nauczyciela historii w Liceum Ogólnokształcącym im. Przemysława w Rogoźnie.

Już w pierwszym etapie konkursu udało się wyłonić zwycięzców. Bezkonkurencyjny okazał się być Dawid Kwiatkowski – uczeń Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu, który rozwiązał test bezbłędnie i otrzymał maksymalną ilość punktów. Druga była Marta Staszewska – uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Przemysława II w Rogoźnie, a trzecie Marta Łusiewicz z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach.

Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody dla zwycięzców wspólnie wręczali : Pan Paweł Drewicz – naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, Pani Agnieszka Katarzyna Balcerowiak – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach, która gościła uczestników konkursu oraz pomysłodawca przedsięwzięcia Pan Adam Maliński.