20 listopada 2018
Prognoza 22 listopada 2018
Przeważnie słonecznie
Czysto

1W budynku Starostwa Powiatowego w Obornikach do końca listopada br. można podziwiać prace uczniów Zespołu Szkół w Kowanówku.

W maju br. odbyło się podsumowanie XI edycji powiatowego konkursu plastycznego „Najpiękniejsze Zakątki Powiatu Obornickiego”. Konkurs, którego tegoroczne hasło brzmiało: „Młyny, groble, jazy” realizowali uczniowie II i III etapu edukacyjnego ze szkół Powiatu Obornickiego, a jego celem było zapoznanie młodych artystów z interesującymi miejscami najbliższej okolicy, rozwijanie aktywności twórczej oraz pasji i talentów, doskonalenie różnych technik wyrazu artystycznego, wdrażanie do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz zaprezentowanie prac dzieci i młodzieży w środowisku lokalnym.

Patronat nad projektem objęło Starostwo Powiatowe w Obornikach, które wspiera jego realizację poprzez dotacje finansowe. Wieloetapowe przedsięwzięcie wspomagają również prywatni przedsiębiorcy z terenu Powiatu Obornickiego.

Na konkurs wpłynęło 66 prac z czego 20 zostało nagrodzonych, a 14 wyróżnionych. Ekspozycję będzie można oglądać w obornickim starostwie do końca listopada br.