24 stycznia 2019
Prognoza 26 stycznia 2019
Przelotne zachmurzenie
Gwałtowne deszcze

1W środę 17 października odbył się odbiór techniczny chodnika wzdłuż drogi powiatowej nr 1847P pomiędzy Kiszewem a Bąblinkiem, Zakres prac obejmował ułożenie 434 m chodnika wraz z wykonaniem zjazdów oraz 4 spustów odwadniających. Chodnik ma 2 m szerokości i jest dopuszczony do ruchu rowerowego.

W związku z wysoką skarpą w okolicy przepustu konieczne było wykonanie balustrady na długości 258 m, ponadto skarpa została umocniona kratą betonową, a okolica przepustu dodatkową barierą sprężystą. W ramach tego zadania wykonano także przystanek komunikacji gminnej w Bąblinku. W odbiorze uczestniczyli Starosta Adam Olejnik, Wicestarosta Andrzej Okpisz, radna Zofia Kotecka oraz dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Bogdan Jeran. Całość do zadania kosztowała 410.000 zł, z czego 50 % przekazała Gmina Oborniki. Realizacja tej inwestycji zapewniła większy poziom bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom.