Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Get Adobe Flash player
Powiększ/pomniejsz
Zoom in Regular Zoom out
Menu
Pogoda
Oborniki
17 lipca 2019
Pochmurnie
22°C
odczuwalna: 21°C
wilgotność: 49%
prędkość wiatru: 14 km/h WNW
Prognoza 18 lipca 2019
dzień
Częściowo słonecznie
25°C
noc
Przelotne chmury
13°C
Prognoza 19 lipca 2019
dzień
Przelotne zachmurzenie
26°C
noc
Przeważnie czysto
15°C
 

1Piękna pogoda przywitała kijkarzy i biegaczy na terenie ośrodka Monar Markot w Rożnowicach. Słońce przypominało o niedawno zakończonym lecie i zachęcało do marszu w krótkim rękawku, a atmosfera również była gorąca – w sobotę wystartowało bowiem ponad 300 osób, wśród których, oprócz zawodników, znalazło się wielu podopiecznych Monaru, a także goście z Danii sympatyzujący z ośrodkiem. Była to impreza imienia śp. Marka Stefaniaka, działacza społecznego i byłego dyrektora Monaru w Rożnowicach.

Od samego rana w Rożnowicach trwało poruszenie i przygotowania do imprezy. Cały ośrodek był zaangażowany, dzięki czemu każdy przyjezdny był witany niezwykle ciepło. Miejsce imprezy, tak jak trasa, nie zmieniło się względem zeszłego roku. Ponownie miasteczko usytuowane było w bliskiej okolicy lasu, a cała trasa wiodła wydeptanymi już miękkimi szlakami.

Wydarzenie uświetniał szereg atrakcji dodatkowych, takich jak znane już z innych imprez stanowisko z animacjami i grą terenową ale także punkt pomiaru i analizy składu masy ciała, sklepik z gadżetami i torbami, rozbudowane stoisko fundacji „Ja nie mogę czekać”, gdzie sprzedawano ciasto i kiełbaski,  z których zysk został przekazany na cele statutowe fundacji, czyli pomoc dzieciom z opóźnieniami rozwoju psychofizycznego, zespołami genetycznymi i innymi zaburzeniami nieokreślonymi. Na rzecz tej fundacji organizatorzy przekazali też część wpisowego od każdego uczestnika imprezy. Jeszcze chwilę przed rozpoczęciem startów na scenę wyszły dziewczęta z grupy Dance & Fitness Studio Ilony Tadli, które zaprezentowały swoje taneczne umiejętności. Oprócz tego odbyły się zajęcia z jogi, instruktaż nordic walking i licytacja charytatywna.

Zawodnicy na trasę ruszali falowo, czyli po trzy osoby w trzysekundowych odstępach, co sprawiło, że na starcie nie było tłoczno i nikt nie musiał zmagać się z początkowym masowym wyprzedzaniem. Rywalizacja jak zwykle była zacięta, a faworyci Korony Zachodu nie zawiedli i znów zajęli czołowe miejsca.

Na 10 km najlepsi byli:
1. Sebastian Rajewski – KS Idmar Racing Team – 1:01:30
2. Grzegorz Nakonieczny – Ekspedycja Nordic Team Szczecin – 1:02:40
3. Maciej Kłos – NW Wyspa Sobieszewska – 1:02:44

1. Marysia Przybyłek – Marsz po Zdrowie – 1:08:01
2. Angelika Płachcińska – Kijkowe Trzemeszno – 1:08:15
3. Teresa Oleszczuk – Barlinek to mnie Rusza – 1:09:24

Na 5 km najlepsi byli:
1. Ireneusz Grodzki – Gorzów Wlkp. – 31:18
2. Patryk Skrzypczak – Spartakus – 31:43
3. Roman Frąckowiak – KS Metraco Polkowice – 32:12

1. Małgorzata Szczudlik – Kijkowe Trzemeszno – 33:27
2. Izabela Okrzesik-Frąckowiak – KS Metraco Polkowice – 33:58
3. Małgorzata Szymska – Ekspedycja Nordic Team Szczecin – 34:24

W biegu najlepsi byli:
Gracjan Stankiewicz – DT4YOU MTB Team – 39:28
Dorota Lutomska – Oborniki Wlkp. – 44:34

Wyróżniono również tych, którzy chodzili najlepiej technicznie i wręczono im statuetki strażnic – odpowiadające zielonym kartkom, oto oni:

Franciszek Czekajło, Marianna Jóźwiak, Angelika Agnieszka Płachcińska i Anna Wojtysiak.

 

źródło: chodzezkijami.pl

Adrian Sosnowski

Print Friendly, PDF & Email