Get Adobe Flash player
Powiększ/pomniejsz
Zoom in Regular Zoom out
Menu
Pokaz slajdów
Pogoda
Oborniki
23 września 2018
Pochmurnie
14°C
odczuwalna: 12°C
wilgotność: 62%
prędkość wiatru: 11 km/h SSW
Prognoza 24 września 2018
dzień
Częsciowo słonecznie, przelotne deszcze
13°C
noc
Częściowo pochmurno, przelotny deszcz
4°C
Prognoza 25 września 2018
dzień
Mostly cloudy with showers
14°C
noc
Przeważnie czysto
4°C
 

1Na strzelnicy myśliwskiej w Dąbrówce Leśnej odbyły się IX Powiatu Obornickiego i XIV Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Strzelaniu Myśliwskim Śrutowym (krąg, oś, bażant, zając). Do wspólnej rywalizacji zaprosili Starosta Obornicki Adam Olejnik oraz Starosta Szamotulski Józef Kwaśniewicz.

Myśliwi z powiatu obornickiego już po raz dziewiąty rywalizowali ze strzelającymi w tym samym dniu kolegami z powiatu szamotulskiego. Sędzia główny Kwiryn Naparty, po sygnałach wykonanych przez sygnalistę Łukasza Bąka, przypomniał regulamin i rozpoczęła się rywalizacja.

Najlepszym strzelcem okazał się Maciej Konowalski, drugie miejsce zajął Remigiusz Przybyłowicz, trzecie Krzysztof Śnieguła, czwarte Leszek Winkowski, piąte Michał Guza, a szóste Piotr Winkowski.  Zwycięzcy otrzymali z rąk sędziego głównego okolicznościowe dyplomy, okazałe puchary i atrakcyjne nagrody, które sami mogli wybrać.

Nagrodą nadleśniczego nadleśnictwa Oborniki dla myśliwego z największym doświadczeniem wyróżniony został  Henryk Machaj, natomiast specjalną nagrodę otrzymała Marlena Machaj, jedyna Diana w tym konkursie.

Mistrzostwa podsumowano przy wspólnym bigosie, a uczestnicy zadeklarowali chęć udziału w kolejnych w przyszłym roku. Jak zwykle doskonale przygotowana strzelnica w Dąbrówce Leśnej, piękna pogoda i sprawna obsługa zapewniona przez koło łowieckie „Nad Flintą” były dodatkowymi atutami tej udanej imprezy.

W zrealizowaniu przedsięwzięcia pomogli Koledzy: Jacek Szczepanik Nadleśniczy Nadleśnictwa Oborniki, Kwiryn Naparty Nadleśniczy Nadleśnictwa Pniewy i Zbigniew Gzyl Nadleśniczy Nadleśnictwa Wronki, którym organizatorzy serdecznie dziękują za zaangażowanie.

Print Friendly, PDF & Email