23 września 2018
Częściowo pochmurno, przelotny deszcz
Prognoza 25 września 2018
Mostly cloudy with showers

1Na strzelnicy myśliwskiej w Dąbrówce Leśnej odbyły się IX Powiatu Obornickiego i XIV Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Strzelaniu Myśliwskim Śrutowym (krąg, oś, bażant, zając). Do wspólnej rywalizacji zaprosili Starosta Obornicki Adam Olejnik oraz Starosta Szamotulski Józef Kwaśniewicz.

Myśliwi z powiatu obornickiego już po raz dziewiąty rywalizowali ze strzelającymi w tym samym dniu kolegami z powiatu szamotulskiego. Sędzia główny Kwiryn Naparty, po sygnałach wykonanych przez sygnalistę Łukasza Bąka, przypomniał regulamin i rozpoczęła się rywalizacja.

Najlepszym strzelcem okazał się Maciej Konowalski, drugie miejsce zajął Remigiusz Przybyłowicz, trzecie Krzysztof Śnieguła, czwarte Leszek Winkowski, piąte Michał Guza, a szóste Piotr Winkowski.  Zwycięzcy otrzymali z rąk sędziego głównego okolicznościowe dyplomy, okazałe puchary i atrakcyjne nagrody, które sami mogli wybrać.

Nagrodą nadleśniczego nadleśnictwa Oborniki dla myśliwego z największym doświadczeniem wyróżniony został  Henryk Machaj, natomiast specjalną nagrodę otrzymała Marlena Machaj, jedyna Diana w tym konkursie.

Mistrzostwa podsumowano przy wspólnym bigosie, a uczestnicy zadeklarowali chęć udziału w kolejnych w przyszłym roku. Jak zwykle doskonale przygotowana strzelnica w Dąbrówce Leśnej, piękna pogoda i sprawna obsługa zapewniona przez koło łowieckie „Nad Flintą” były dodatkowymi atutami tej udanej imprezy.

W zrealizowaniu przedsięwzięcia pomogli Koledzy: Jacek Szczepanik Nadleśniczy Nadleśnictwa Oborniki, Kwiryn Naparty Nadleśniczy Nadleśnictwa Pniewy i Zbigniew Gzyl Nadleśniczy Nadleśnictwa Wronki, którym organizatorzy serdecznie dziękują za zaangażowanie.