19 października 2018
Przelotne zachmurzenie
Przelotne chmury
Prognoza 21 października 2018

W 1miniony piątek policjanci oraz pracownicy cywilni z powiatu obornickiego obchodzili Święto Policji. Spotkanie odbyło się tradycyjnie w sali sesyjnej obornickiego starostwa. Była to też okazja do wręczenia odznaczeń i awansów na wyższe stopnie.

W obornickich obchodach 99 rocznicy powołania Policji Państwowej uczestniczyli: kapelan obornickiej Policji ks. Józef Kamzol, wicestarosta Andrzej Okpisz, burmistrz Obornik Tomasz Szrama, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach st. kpt. Dariusz Szrama, były Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Obornikach mł. insp. w st. sp. Wiesław Ptaszyński, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Oborniki Artur Sawicki oraz policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Obornikach i ich rodziny.
Przedstawiciele władz podziękowali funkcjonariuszom za rzetelną służbę, a także za odpowiedzialne pełnienie obowiązków dla dobra i bezpieczeństwa mieszkańców.
Uroczystość była też okazją do wręczenia odznaczeń i awansów, a funkcjonariusze, którzy awansowali na wyższe stopnie policyjne, odebrali akty nominacyjne, które wręczali wspólnie Naczelnik Wydziału Transportu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu mł. insp. Piotr Fiuczyński, wicestarosta Andrzej Okpisz oraz komendant KPP w Obornikach Wojciech Spychała.