Get Adobe Flash player
Powiększ/pomniejsz
Zoom in Regular Zoom out
Menu
Pogoda
Oborniki
15 grudnia 2018
Przelotny deszcz
-1°C
odczuwalna: -2°C
wilgotność: 100%
prędkość wiatru: 4 km/h NE
Prognoza 16 grudnia 2018
dzień
Pochmurnie
-1°C
noc
Przeważnie pochmurno
-4°C
Prognoza 17 grudnia 2018
dzień
Przeważnie pochmurnie
1°C
noc
Czysto
-3°C
 

1Z wielkim smutkiem informujemy, że 26 lipca 2018 r. zmarł nagle Jacek Koralewski – pierwszy Starosta Obornicki odrodzonego samorządu szczebla powiatowego i jeden ze współtwórców powstania Powiatu Obornickiego w 1998 r.

Wieloletni samorządowiec, radny Rady Miejskiej w Obornikach, burmistrz Obornik i radny Rady Powiatu Obornickiego. Przez wiele lat przewodniczył też Radzie Społecznej SP ZOZ w Kowanówku. Do ostatnich dni pracował w Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości przy Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu, gdzie pełnił funkcję prezesa zarządu.

Jacek Koralewski był niezwykle zaangażowany w prace nad odbudową struktur samorządu terytorialnego, krzewienie idei samorządności i jej rozwój na terenie powiatu.  Był inicjatorem wielu innych przedsięwzięć służących lokalnej społeczności.

Był człowiekiem kompetentnym, odpowiedzialnym, życzliwym i pomocnym w kontaktach z ludźmi, cenionym przez współpracowników, mającym uznanie i poważanie w środowiskach samorządowców, parlamentarzystów i pracowników różnych instytucji.

W uznaniu zasług otrzymał tytuł honorowy „Zasłużony dla Powiatu Obornickiego”, a także uhonorowany został Medalem „Zasłużony dla Ziemi Obornickiej”.

Odszedł od nas tak nagle i niespodziewanie.

Cześć Jego pamięci !

Print Friendly, PDF & Email