22 lipca 2018
Prognoza 23 lipca 2018
Prognoza 24 lipca 2018
Czysto

1W dniu 27 czerwca 2018 r. odbyło się kwartalne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (PZZK) pod przewodnictwem Starosty Obornickiego Adana OLEJNIKA. W spotkaniu uczestniczyli szefowie powiatowych służb, inspekcji i straży, kierownicy jednostek organizacyjnych powiatu oraz pracownicy starostwa powiatowego realizujący zadania w ramach Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

W trakcie posiedzenia Komendant Powiatowy KPP insp. Wojciech SPYCHAŁA przedstawił informację o stanie przygotowań do akcji „Bezpieczne wakacje 2018” oraz o stanie bezpieczeństwa na drogach powiatu za pierwsze półrocze 2018 r., natomiast Komendant Powiatowy PSP st. brygadier Sławomir ZDRENKA poinformował o sytuacji pożarowej w powiecie za pierwsze półrocze 2018 roku. Obaj prelegenci zwrócili uwagę na niepokojącą tendencję wzrostu ilości osób poszkodowanych w różnego rodzaju zdarzeniach, pożarach, kolizjach i wypadkach na drogach przebiegających przez powiat. Zastępca Przewodniczącego PZZK Inspektor WSOiZ ppłk rez. Mariusz FLICIŃSKI zapoznał z głównymi zmianami zawartymi w nowo opracowanym „Powiatowym Planie Zarządzania Kryzysowego”. Po dokonaniu uzgodnień oraz dyskusji Starosta Obornicki podpisał plan i polecił przesłać dokument do Wojewody Wielkopolskiego celem zatwierdzenia.
Po wyczerpaniu pozostałych punktów porządku posiedzenia, Starosta dokonał podsumowania oraz podziękował uczestnikom za aktywne uczestnictwo oraz dotychczasową realizację zadań.

Tekst: M. Fliciński,
Zdjęcia: E. Kamińska.