20 listopada 2018
Prognoza 22 listopada 2018
Przeważnie słonecznie
Czysto

1W dniu 27 czerwca 2018 r. odbyło się kwartalne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (PZZK) pod przewodnictwem Starosty Obornickiego Adana OLEJNIKA. W spotkaniu uczestniczyli szefowie powiatowych służb, inspekcji i straży, kierownicy jednostek organizacyjnych powiatu oraz pracownicy starostwa powiatowego realizujący zadania w ramach Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

W trakcie posiedzenia Komendant Powiatowy KPP insp. Wojciech SPYCHAŁA przedstawił informację o stanie przygotowań do akcji „Bezpieczne wakacje 2018” oraz o stanie bezpieczeństwa na drogach powiatu za pierwsze półrocze 2018 r., natomiast Komendant Powiatowy PSP st. brygadier Sławomir ZDRENKA poinformował o sytuacji pożarowej w powiecie za pierwsze półrocze 2018 roku. Obaj prelegenci zwrócili uwagę na niepokojącą tendencję wzrostu ilości osób poszkodowanych w różnego rodzaju zdarzeniach, pożarach, kolizjach i wypadkach na drogach przebiegających przez powiat. Zastępca Przewodniczącego PZZK Inspektor WSOiZ ppłk rez. Mariusz FLICIŃSKI zapoznał z głównymi zmianami zawartymi w nowo opracowanym „Powiatowym Planie Zarządzania Kryzysowego”. Po dokonaniu uzgodnień oraz dyskusji Starosta Obornicki podpisał plan i polecił przesłać dokument do Wojewody Wielkopolskiego celem zatwierdzenia.
Po wyczerpaniu pozostałych punktów porządku posiedzenia, Starosta dokonał podsumowania oraz podziękował uczestnikom za aktywne uczestnictwo oraz dotychczasową realizację zadań.

Tekst: M. Fliciński,
Zdjęcia: E. Kamińska.