Get Adobe Flash player
Powiększ/pomniejsz
Zoom in Regular Zoom out
Menu
Pokaz slajdów
Pogoda
Oborniki
20 września 2018
Słonecznie
24°C
odczuwalna: 25°C
wilgotność: 53%
prędkość wiatru: 7 km/h SW
Prognoza 21 września 2018
dzień
Przelotne zachmurzenie
29°C
noc
Częściowo pochmurno, przelotny deszcz
9°C
Prognoza 22 września 2018
dzień
Przelotne zachmurzenie
18°C
noc
Przeważnie czysto
8°C
 

1W dniu 27 czerwca 2018 r. odbyło się kwartalne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (PZZK) pod przewodnictwem Starosty Obornickiego Adana OLEJNIKA. W spotkaniu uczestniczyli szefowie powiatowych służb, inspekcji i straży, kierownicy jednostek organizacyjnych powiatu oraz pracownicy starostwa powiatowego realizujący zadania w ramach Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

W trakcie posiedzenia Komendant Powiatowy KPP insp. Wojciech SPYCHAŁA przedstawił informację o stanie przygotowań do akcji „Bezpieczne wakacje 2018” oraz o stanie bezpieczeństwa na drogach powiatu za pierwsze półrocze 2018 r., natomiast Komendant Powiatowy PSP st. brygadier Sławomir ZDRENKA poinformował o sytuacji pożarowej w powiecie za pierwsze półrocze 2018 roku. Obaj prelegenci zwrócili uwagę na niepokojącą tendencję wzrostu ilości osób poszkodowanych w różnego rodzaju zdarzeniach, pożarach, kolizjach i wypadkach na drogach przebiegających przez powiat. Zastępca Przewodniczącego PZZK Inspektor WSOiZ ppłk rez. Mariusz FLICIŃSKI zapoznał z głównymi zmianami zawartymi w nowo opracowanym „Powiatowym Planie Zarządzania Kryzysowego”. Po dokonaniu uzgodnień oraz dyskusji Starosta Obornicki podpisał plan i polecił przesłać dokument do Wojewody Wielkopolskiego celem zatwierdzenia.
Po wyczerpaniu pozostałych punktów porządku posiedzenia, Starosta dokonał podsumowania oraz podziękował uczestnikom za aktywne uczestnictwo oraz dotychczasową realizację zadań.

Tekst: M. Fliciński,
Zdjęcia: E. Kamińska.

 

Print Friendly, PDF & Email