Get Adobe Flash player
Powiększ/pomniejsz
Zoom in Regular Zoom out
Menu
Pokaz slajdów
Pogoda
Oborniki
20 września 2018
Słonecznie
24°C
odczuwalna: 25°C
wilgotność: 53%
prędkość wiatru: 7 km/h SW
Prognoza 21 września 2018
dzień
Przelotne zachmurzenie
29°C
noc
Częściowo pochmurno, przelotny deszcz
9°C
Prognoza 22 września 2018
dzień
Przelotne zachmurzenie
18°C
noc
Przeważnie czysto
8°C
 

1W bieżącym roku 8 sierpnia minie dziesięć lat, kiedy  to na zaproszenie Zarządu Regionalnego PCK w Obornikach  z pierwszą roboczą wizytą przybyli do Obornik przedstawiciele Niemieckiego Czerwonego Krzyża z zaprzyjaźnionego powiatu Luchow-Dannenberg.

W ciągu minionej dekady kronika współpracy PCK – DRK  odnotowała wiele spotkań i transportów pomocy materiałowej dla Szpitala Powiatowego w Obornikach, Szpitala w Kowanówku, Podopiecznych PCPR i MOPS , Wspólnoty Wolontariatu Hospicyjnego w Obornikach.

W dniach 22- 24 .06 2018 przebywali w Obornikach  Sabina i Matthias Lippe z DRK Luchow- Dannenberg. Goście uczestniczyli w Uroczystej Sesji Rady Miejskiej oraz obchodach Dni Obornik. W sobotnie przedpołudnie wspólnie z wolontariuszami PCK:  Urszulą Bak, Janem Molskim, Eugeniuszem Wenerskim, Adamem Malińskim przy pomocy Pracowników Szpitala w Obornikach rozładowano przywiezione dary: szafki dla pacjentów, wózki inwalidzkie i balkoniki  i oraz części zapasowe do tego sprzętu. Wizyta  delegacji DRK była okazją do wymiany doświadczeń w zakresie pracy wolontariatu czerwonokrzyskiego w obu partnerskich miastach i powiatach.

Urszula Bak – Prezes ZR PCK w Obornikach podziękowała  za kolejny transport pomocy materiałowej a Matthias Lippe zapewnił o  woli kontynuacji dalszej współpracy dziękując za serdeczne przyjęcie w Obornikach.

Adam Malinski

Print Friendly, PDF & Email