19 sierpnia 2018
Częściowo pochmurno
Prognoza 21 sierpnia 2018

herbOGŁOSZENIE

o  XLVII sesji V kadencji Rady Powiatu Obornickiego, która odbędzie się w dniu 24 maja 2018 r. (czwartek) w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Obornikach, ul. 11 listopada 2a. Początek posiedzenia godz. 16:00

Porządek posiedzenia:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z XLVI sesji Rady Powiatu.
  4. Informacja o pracy Zarządu i wykonaniu uchwał Rady Powiatu Obornickiego
    (druk 382).
  5. Informacje przewodniczących komisji o pracach Komisji Rady.
  6. Pytania przedstawicieli gmin do Zarządu, Rady Powiatu, kierowników jednostek oraz zapytania radnych i kierowników jednostek do przedstawicieli gmin. Pytania do Radnych Sejmiku i Posłów.
  7. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie: Struktura organizacyjna, Kierownictwo i zasady działania.
  8. Sprawozdania z wykonania budżetu Powiatu Obornickiego za 2017 r :
  • przedstawienie sprawozdania z wykonania budżetu Powiatu Obornickiego za 2017 r. (druk 383).
  • przedstawienie sprawozdania finansowego Powiatu Obornickiego za 2017 r. (druk 384).
  • przedstawienie opinii Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu w sprawie sprawozdania z wykonania budżetu Powiatu Obornickiego  za 2017 r. (druk 385).
  • przedstawienie wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium dla Zarządu Powiatu (druk 386).
  • przedstawienie opinii Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu w sprawie wniosku Komisji Rewizyjnej
    (druk 387).
  • dyskusja
  • podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Powiatu Obornickiego za 2017 rok (druk 388).
  • podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu Obornickiego (druk 389).
  1. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2018 rok
    (druk 390).
  2. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Obornickiego na lata 2018-2034 (druk nr 391).
  3. Podjęcie uchwały w sprawie powołania doraźnej komisji statutowej Rady Powiatu Obornickiego (druk 379).
  4. Podjęcie uchwały w sprawie zasad udzielenia dotacji celowej z budżetu Powiatu Obornickiego spółkom wodnym, trybu postępowania w sprawie udzielenia tej dotacji i sposobu jej rozliczenia (druk nr 392).
  5. Podjęcie uchwały w sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć i zasad jego rozliczania, rozmiaru obniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć i zasad ich udzielania, niektórym nauczycielom szkół i placówek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Obornicki (druk nr 393).
  6. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości specjalnego funduszu nagród dla nauczycieli szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Obornicki w 2018 r. (druk nr 394).
  7. Interpelacje i odpowiedzi na interpelacje.
  8. Wolne głosy, wnioski, oświadczenia oraz zapytania.
  9. Informacje i komunikaty przewodniczącego Rady.
  10. Zamknięcie XLVII Sesji Rady Powiatu Obornickiego.

Przewodniczący Rady Powiatu

Gustaw Wańkowicz