20 listopada 2018
Prognoza 22 listopada 2018
Przeważnie słonecznie
Czysto

1W gościnnych murach  Zespołu Szkół w Objezierzu odbyły się w tym roku aż 2  finały Powiatowego Konkursu Matematycznego. 16 marca odbył się finał Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół średnich, a 22 marca dla uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Patronował  mu,  jak co roku, Starosta  Powiatu Obornickiego Adam Olejnik.

Reprezentanci zostali wyłonieni podczas eliminacji szkolnych, a do konkursu przystąpiło ostatecznie 88 uczniów ze wszystkich szkół  powiatu obornickiego. Uczniowie szkół średnich rozwiązywali testy w 2 kategoriach: liceum i technikum, natomiast uczniowie klas młodszych rozwiązywali testy w 3 kategoriach: Euklides, Pitagoras i Tales.

Mistrzem Matematyki powiatu obornickiego szkół średnich w kategorii technikum został   Szymon Wielgosz  uczeń Zespołu Szkół im H. Cegielskiego w Rogoźnie, a wicemistrzem Adam Słodowy –  uczeń tej samej szkoły. Trzecie miejsce zajął uczeń Zespołu Szkół w Objezierzu Michał Naparty. Na poziomie Liceum Ogólnokształcącego  Mistrzem Matematyki zastała   Jagoda Balcerowiak , wicemistrzem  Laura Młodożyńska  , natomiast trzecie miejsce zajęła Monika Jereczek– uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach.

Mistrzem Matematyki powiatu obornickiego w kategorii  „Euklides”  został   Mikołaj Świderski  uczeń Szkoły Podstawowej   w Budziszewku, wicemistrzem Ryszard Pierożyński   uczeń Szkoły Podstawowej   nr 3 w Obornikach, trzecie miejsce zajął Marek Babicz uczeń Szkoły Podstawowej w Parkowie, a czwarte miejsce Jakub Łoś uczeń Szkoły Podstawowej w Gościejewie.

Na poziomie klas siódmych Mistrzem Matematyki w kategorii „Pitagoras” został  Michał Łatka, wicemistrzem  Aleksandra Abraham  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3  w Rogoźnie,  trzecie miejsce Jan Wałęga- uczeń Prywatnej Szkoły Podstawowej im. S. Wyspiańskiego  w Obornikach, czwarte miejsca ex aequo Natalia Nawrot uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach i Karl Philipp Schäfer uczeń Szkoły Podstawowej w Ryczywole.

W kategorii klas gimnazjalnych Mistrzem Matematyki w kategorii „Tales”  zastał   Bartłomiej Brzeziński uczeń Gimnazjum w Ryczywole, wicemistrzem  Magdalena Zydorczak  uczennica Prywatnej Szkoły Podstawowej im. S. Wyspiańskiego w Obornikach, trzecie miejsce w tej samej kategorii zajęła Kinga Knopczyk  z Gimnazjum w Ryczywole, a czwarte Wojciech Kazimierski z Zespołu Szkół w Objezierzu.

Wszyscy mistrzowie i wicemistrzowie zostali nagrodzeni cenną elektroniką ufundowaną, jak co roku, przez   Starostę  Powiatu Obornickiego Adama Olejnika. W podsumowaniu koordynator konkursu podziękował  gospodarzom obiektu za  bardzo dobrą organizację i miłe  przyjęcie. Podziękował również  wszystkim nauczycielom obecnym podczas konkursu za bardzo sprawne poprawianie prac i duże zaangażowanie. Podziękowania usłyszeli również: Ewa Walczak, Katarzyna Michor, Marek  Łapigrosz, Annia Krystkowiak , Krzysztof Filipowiakowik, Dorota Mąderek oraz nauczyciele matematyki z Kiszewa za merytoryczne wsparcie, opiekuni szkolni oraz koordynatorzy gminni w osobach Małgorzaty Popy, Marty Skomurskiej i Marty Kasprowicz za współorganizację konkursu.
Na zakończenie  uczestnicy otrzymali piękne pamiątkowe  dyplomy zaprojektowane specjalnie na tegoroczną edycję przez nauczycielkę matematyki ze Szkoły Podstawowej w Ryczywole Martę Kasprowicz.