Get Adobe Flash player
Powiększ/pomniejsz
Zoom in Regular Zoom out
Menu
Pokaz slajdów
Pogoda
Oborniki
23 września 2018
Pochmurnie
14°C
odczuwalna: 12°C
wilgotność: 62%
prędkość wiatru: 11 km/h SSW
Prognoza 24 września 2018
dzień
Częsciowo słonecznie, przelotne deszcze
13°C
noc
Częściowo pochmurno, przelotny deszcz
4°C
Prognoza 25 września 2018
dzień
Mostly cloudy with showers
14°C
noc
Przeważnie czysto
4°C
 

1W tym roku odbyło się VIII Polowanie na drapieżniki, w którym wzięło udział  63 myśliwych z 7 kół łowieckich z obszaru powiatu obornickiego. Odstrzelono 12 drapieżników, a największym sukcesem może poszczycić się Koło Łowieckie Drop z Biedruska.  Natomiast królem polowania został Jacek Stroiński z Koła Rogacz.

Uroczyste zakończenie polowania oraz ceremonia dekoracji zwycięzców odbyła się na terenie strzelnicy w Dąbrówce Leśnej, a nagrody oraz okolicznościowe dyplomy wręczał m.in. wicestarosta Andrzej Okpisz. Po uroczystym „pokocie” myśliwi zasiedli do wspólnej biesiady, gdzie dzielili się wrażeniami z polowania.

Populacje zwierzyny drobnej takie jak: zając, dziki królik, kuropatwa czy bażant, występujące na terenie naszego powiatu, są od wielu lat poddawane szczególnej trosce obornickich myśliwych. Do ważnych działań odbudowy populacji tych gatunków należy obok zasiedlania, budowy miejsc schronienia, dokarmiania i  całorocznej ochrony, także ograniczanie ich naturalnych wrogów, do których zalicza się m.in. lisy, jenoty czy kuny. Z wyników polowania mogą być zadowoleni także miejscowi rolnicy, którym lisy przerzedzają przyzagrodowe hodowle drobiu.

Print Friendly, PDF & Email