Get Adobe Flash player
Powiększ/pomniejsz
Zoom in Regular Zoom out
Menu
Pokaz slajdów
Pogoda
Oborniki
21 czerwca 2018
Słonecznie
26°C
odczuwalna: 27°C
wilgotność: 50%
prędkość wiatru: 7 km/h SSW
Prognoza 22 czerwca 2018
dzień
Częsciowo słonecznie, przelotne deszcze
17°C
noc
Przelotne chmury
10°C
Prognoza 23 czerwca 2018
dzień
Przelotny deszcz
18°C
noc
Przelotne chmury
11°C
 

1W tym roku odbyło się VIII Polowanie na drapieżniki, w którym wzięło udział  63 myśliwych z 7 kół łowieckich z obszaru powiatu obornickiego. Odstrzelono 12 drapieżników, a największym sukcesem może poszczycić się Koło Łowieckie Drop z Biedruska.  Natomiast królem polowania został Jacek Stroiński z Koła Rogacz.

Uroczyste zakończenie polowania oraz ceremonia dekoracji zwycięzców odbyła się na terenie strzelnicy w Dąbrówce Leśnej, a nagrody oraz okolicznościowe dyplomy wręczał m.in. wicestarosta Andrzej Okpisz. Po uroczystym „pokocie” myśliwi zasiedli do wspólnej biesiady, gdzie dzielili się wrażeniami z polowania.

Populacje zwierzyny drobnej takie jak: zając, dziki królik, kuropatwa czy bażant, występujące na terenie naszego powiatu, są od wielu lat poddawane szczególnej trosce obornickich myśliwych. Do ważnych działań odbudowy populacji tych gatunków należy obok zasiedlania, budowy miejsc schronienia, dokarmiania i  całorocznej ochrony, także ograniczanie ich naturalnych wrogów, do których zalicza się m.in. lisy, jenoty czy kuny. Z wyników polowania mogą być zadowoleni także miejscowi rolnicy, którym lisy przerzedzają przyzagrodowe hodowle drobiu.

Print Friendly, PDF & Email