22 lutego 2018
Prognoza 23 lutego 2018
Przeważnie słonecznie
Częściowo pochmurno

1W Hali Widowiskowo-Sportowej Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji i obiektach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie odbyły się XIX Regionalne Zawody Radnych, Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów w Tenisie Stołowym o puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego pod Honorowym Patronatem Krystyny Łybackiej – Posłanki do Parlamentu Europejskiego – III Memoriał im. Krzysztofa Szkudlarka. W imprezie udział wzięło 150. uczestników w tym 120. Samorządowców-  radnych, wójtów, burmistrzów i starostów z  22 gmin i 11 powiatów województwa wielkopolskiego.

Podczas oficjalnego otwarcia zebrani uczcili minutą ciszy pamięć śp. Krzysztofa Szkudlarka – wieloletniego Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo oraz Henryka Muchę – Radnego Rady Miejskiej w Witkowie, a tegoroczna edycja rozgrywek w kategorii wójtów, burmistrzów i starostów była jednocześnie III Memoriałem Krzysztofa Szkudlarka w Tenisie Stołowym.

W klasyfikacji indywidualnej w kategorii wójtów, burmistrzów i starostów, Krzysztof Ostrowski- członek Zarządu Powiatu Obornickiego zajął II miejsce.

W czasie trwania zmagań tenisowych i strzeleckich organizatorzy przeprowadzili kilka konkurencji rekreacyjnych, które niezaliczone zostały do kategorii zespołowych. Pamiątkowe medale za zajęcie od I do III miejsca wywalczyli: rzut lotką do tarczy elektronicznej– Mariusz Majewski – Golina, Karol Kuszka – Zagórów,  Krzysztof Ostrowski – Oborniki,  Danuta Paluszkiewicz – Kórnik, Bożena Matuszak – Zagórów, Krystyna Janicka – Kórnik; rzut ringo: Jarosław Mieloch – Kórnik, Mirosław Sawicki – Stare Miasto, Grzegorz Kreczmer – Kobylin; wyrzucanie kośćmi: Maciej Kutka – Rogożno, Mariusz Majewski – Golina, Wojciech Majchrzak – Bieganowo, Ewa Wysocka – Rogożno, Joanna Mięta – Zagórów, Lucyna Wrzyszczyńska – Rzgów

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie, realizujące je przy współpracy takich instytucji, placówek, organizacji i osób, jak Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolskie Zrzeszenie LZS w Poznaniu, Posłanka do Parlamentu Europejskiego – Krystyna Łybacka, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Urząd Gminy i Miasta w Witkowie, Kurkowe Bractwo Strzeleckie i Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie, Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego w Poznaniu, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie.

źródło: Urząd Gminy i Miasta w Witkowie