Get Adobe Flash player
Powiększ/pomniejsz
Zoom in Regular Zoom out
Menu
Pogoda
Oborniki
24 stycznia 2019
Przeważnie pochmurno
-6°C
odczuwalna: -10°C
wilgotność: 79%
prędkość wiatru: 11 km/h E
Prognoza 25 stycznia 2019
dzień
Pochmurnie
-5°C
noc
Mglisto (pochmurnie)
-8°C
Prognoza 26 stycznia 2019
dzień
Przelotne zachmurzenie
-2°C
noc
Gwałtowne deszcze
-4°C
 

1a30 stycznia tuż przed rozpoczęciem sesji odbyło się uroczyste przekazanie nowego radiowozu dla Komendy Powiatowej Policji w Obornikach. Kluczyki z rąk Starosty Obornickiego Adama Olejnika oraz Przewodniczącego Rady Gustawa Wańkowicza odebrał komendant insp. Wojciech Spychała, który podziękował samorządowi powiatowemu za dofinansowanie kupna pojazdu.

Jest to wzmacniany opel astra, wyposażony w 140-konny silnik benzynowy, który przeznaczony będzie dla funkcjonariuszy ruchu drogowego obornickiej komendy. Na ten cel Powiat Obornicki wyasygnował 35.000 zł.

W sumie przy wsparciu finansowym samorządów powiatu i gmin, powiatowa policja otrzymała cztery nowe radiowozy.  Do komendy powiatowej w Obornikach, komisariatu w Rogoźnie i rewiru dzielnicowych w Ryczywole pojechały nowe samochody osobowe typu crossover segmentu B z napędem 4×4 marki opel mocca.

Nowe auta wpłyną na komfort pracy funkcjonariuszy i realizację zadań podczas pełnionej służby, co z pewnością poprawi się poziom bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Będą stanowić świetne narzędzie nie tylko w ograniczeniu przestępczości ale również w zapewnieniu ładu i porządku publicznego.

Print Friendly, PDF & Email