Get Adobe Flash player
Powiększ/pomniejsz
Zoom in Regular Zoom out
Menu
Pokaz slajdów
Pogoda
Oborniki
17 marca 2018
Częściowo słonecznie
-1°C
odczuwalna: -10°C
wilgotność: 37%
prędkość wiatru: 32 km/h E
Prognoza 18 marca 2018
dzień
Przeważnie pochmurnie
1°C
noc
Zimno
-9°C
Prognoza 19 marca 2018
dzień
Przeważnie słonecznie
4°C
noc
Czysto
-7°C
 

herbW piątek 15 grudnia do Obornik przybyła delegacja z holenderskiego miasta Emmen. Gości powitał wicestarosta obornicki Andrzej Okpisz i prezes Zarządu Regionalnego PCK w Obornikach – Urszula Bak.

Przyjaciele z Holandii mogli obejrzeć ceremonię wręczenia nagród laureatom konkursu PCK „Zdrowy styl życia”, a następnie zostali zaproszeni na symboliczną kawę i tradycyjną obornicką drożdżówkę.

Złożono też wizytę w Urzędzie Miejskim. Przekazano życzenia świąteczne od społeczności miasta Emmen dla mieszkańców Obornik. W Zespole Szkół w Objezierzu gości powitała dyrekcja szkoły – Roman Ostrowski i Edyta Mikołajczak zapraszając na tradycyjny polski obiad i kawę oraz słynne objezierskie rogaliki. Menno Vos i Krystyna Tibbe przywieźli kilkanaście kartonów odzieży roboczej w kolorze białym wykorzystywanej przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharzy podczas praktycznej nauki zawodu. Goście uczestniczyli w tradycyjnej szkolnej wigilii, przygotowanej przez uczniów klasy pierwszej technikum. Wymiana upominków i kalendarzy była ukoronowaniem świątecznego spotkania i utrwalania polsko – holenderskiej przyjaźni .

Adam Maliński

Print Friendly, PDF & Email