19 stycznia 2018
Częściowo słonecznie, gwałtowne deszcze
Przelotne chmury

Od dnia 13.11.2017 r
mogą wystąpić ewentualne utrudnienia związane z obsługą spraw związanych z rejestracją i ewidencją pojazdów w związku z wprowadzeniem CEPIK 2.0 – Proszę o zapoznanie się z informacją

herbW piątek 15 grudnia do Obornik przybyła delegacja z holenderskiego miasta Emmen. Gości powitał wicestarosta obornicki Andrzej Okpisz i prezes Zarządu Regionalnego PCK w Obornikach – Urszula Bak.

Przyjaciele z Holandii mogli obejrzeć ceremonię wręczenia nagród laureatom konkursu PCK „Zdrowy styl życia”, a następnie zostali zaproszeni na symboliczną kawę i tradycyjną obornicką drożdżówkę.

Złożono też wizytę w Urzędzie Miejskim. Przekazano życzenia świąteczne od społeczności miasta Emmen dla mieszkańców Obornik. W Zespole Szkół w Objezierzu gości powitała dyrekcja szkoły – Roman Ostrowski i Edyta Mikołajczak zapraszając na tradycyjny polski obiad i kawę oraz słynne objezierskie rogaliki. Menno Vos i Krystyna Tibbe przywieźli kilkanaście kartonów odzieży roboczej w kolorze białym wykorzystywanej przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharzy podczas praktycznej nauki zawodu. Goście uczestniczyli w tradycyjnej szkolnej wigilii, przygotowanej przez uczniów klasy pierwszej technikum. Wymiana upominków i kalendarzy była ukoronowaniem świątecznego spotkania i utrwalania polsko – holenderskiej przyjaźni .

Adam Maliński