19 stycznia 2018
Częściowo słonecznie, gwałtowne deszcze
Przelotne chmury

Od dnia 13.11.2017 r
mogą wystąpić ewentualne utrudnienia związane z obsługą spraw związanych z rejestracją i ewidencją pojazdów w związku z wprowadzeniem CEPIK 2.0 – Proszę o zapoznanie się z informacją

1W ubiegły piątek 15 grudnia w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Obornikach odbyły się eliminacje rejonowe XXVI Olimpiady „ Promocji Zdrowego Stylu Życia”, w której wzięło udział 21 uczniów reprezentujących 7 szkół- 5 podstawowych i 2 ponadpodstawowe.

Celem olimpiady było promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży szkolnej poprzez: pogłębianie wiedzy uczniów na temat zagrożeń zdrowotnych oraz sposobów ochrony i doskonalenia zdrowia, kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych oraz inicjowanie i realizowanie poprzez młodzież działań promujących zdrowie w środowisku lokalnym.
W grupie szkół ponadpodstawowych zwycięzcami Olimpiady zostali: Aneta Szafran – I miejsce, z Zespołu Szkół im. H. Cegielskiego w Rogoźnie; Malwina Kaźmierczak – II miejsce, z Zespołu Szkół im. H. Cegielskiego w Rogoźnie; Malwina Firlej – III miejsce, z Zespołu Szkół w Objezierzu.

W grupie szkół podstawowych: Filip Roguszka – I miejsce, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ludomach; Wojciech Kazimierski – II miejsce, z Zespołu Szkół w Objezierzu; Martyna Pyssa – III miejsce, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ludomach.

Organizatorem Olimpiady było Starostwo Powiatowe w Obornikach – Wydział Spraw Obywatelskich i Zdrowia przy współudziale Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Obornikach i Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Obornikach.

Zdobywcy pierwszych miejsc – Aneta Szafran i Filip Roguszka będą reprezentowali powiat obornicki w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w marcu 2018 r. w Poznaniu.

Nagrody dla zwycięzców ufundował Zarząd Powiatu Obornickiego, a wręczył je Wicestarosta Andrzej Okpisz.