Get Adobe Flash player
Powiększ/pomniejsz
Zoom in Regular Zoom out
Menu
Pokaz slajdów
Pogoda
Oborniki
19 stycznia 2018
Słonecznie
1°C
odczuwalna: 0°C
wilgotność: 93%
prędkość wiatru: 4 km/h WSW
Prognoza 20 stycznia 2018
dzień
Przeważnie pochmurnie, gwałtowne deszcze
1°C
noc
Przeważnie pochmurno
-5°C
Prognoza 21 stycznia 2018
dzień
Częściowo słonecznie, gwałtowne deszcze
0°C
noc
Przelotne chmury
-6°C
 


Od dnia 13.11.2017 r
mogą wystąpić ewentualne utrudnienia związane z obsługą spraw związanych z rejestracją i ewidencją pojazdów w związku z wprowadzeniem CEPIK 2.0 – Proszę o zapoznanie się z informacją

1W dniu 18 grudnia 2017 r. odbyło się kwartalne, ostatnie w tym roku, posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczył Starosta Obornicki Adam OLEJNIK. W spotkaniu uczestniczyli szefowie powiatowych służb, inspekcji i straży, kierownicy jednostek organizacyjnych powiatu oraz pracownicy starostwa powiatowego realizujący zadania w ramach Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Po otwarciu posiedzenia przez Starostę Obornickiego Adama OLEJNIKA, głos zabrał Inspektor WSOiZ – Zastępca Przewodniczącego Zespołu – Mariusz FLICIŃSKI, który przedstawił zebranym plan posiedzenia, zapoznał z bieżącymi sprawami oraz zrelacjonował przebieg kontroli prowadzonej w Starostwie Powiatowym przez przedstawicieli Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej – Szefa Obrony Cywilnej Kraju.

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych przedstawił informację w zakresie „Planu zimowego utrzymania dróg powiatowych w sezonie zimowym 2017/2018” oraz poinformował o siłach i środkach zaplanowanych do odśnieżania i usuwania gołoledzi na drogach będących w zarządzie powiatu.

W trakcie dyskusji dotyczącej zimowego utrzymania dróg, zwrócono uwagę na konieczność zapewnienia przejezdności dróg, po których dokonywane są przewozy pasażerskie (głównie dzieci i młodzieży do szkół), a także dowóz zaopatrzenia dla mieszkańców powiatu oraz zwierząt hodowlanych. Uściślono zasady działania i współpracy pomiędzy poszczególnymi służbami ratunkowymi (po zaistnieniu trudnych warunków drogowych) w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu.

Po wyczerpaniu wszystkich zaplanowanych zamierzeń wynikających z planu pracy, Przewodniczący Zespołu podsumował pracę Zespołu w mijającym roku oraz dokonał zamknięcia posiedzenia.

Tekst: M. Fliciński,

Zdjęcia: E. Kamińska.

Print Friendly, PDF & Email