Get Adobe Flash player
Powiększ/pomniejsz
Zoom in Regular Zoom out
Menu
Pokaz slajdów
Pogoda
Oborniki
20 stycznia 2018
Przeważnie pochmurnie
1°C
odczuwalna: 0°C
wilgotność: 93%
prędkość wiatru: 7 km/h SW
Prognoza 21 stycznia 2018
dzień
Częściowo słonecznie, gwałtowne deszcze
-1°C
noc
Przeważnie pochmurno
-6°C
Prognoza 22 stycznia 2018
dzień
Przelotne zachmurzenie
-2°C
noc
Gwałtowne deszcze
-6°C
 


Od dnia 13.11.2017 r
mogą wystąpić ewentualne utrudnienia związane z obsługą spraw związanych z rejestracją i ewidencją pojazdów w związku z wprowadzeniem CEPIK 2.0 – Proszę o zapoznanie się z informacją

W ramach Powiatowych Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Rogoźnie odbyły się turnieje strzeleckie. W niedzielę 12 listopada na strzelnicy brackiej w Rogoźnie spotkali się nie tylko bracia, ale także przedstawiciele samorządów z Powiatu Obornickiego.

Regulaminowy turniej bracki wygrał brat Jan Stępień, drugi był brat Jarosław Łatka, a trzeci brat Józef Ptaszyński. Zwycięzcy otrzymali medale brackie. O puchar Starosty Obornickiego w turnieju drużynowym rywalizowali przedstawiciele samorządów. Samorząd Rogoźna wystawił dwie drużyny: jedną z Przewodniczącym Rady Miejskiej Henrykiem Janusem, radnymi Pawłem Wojciechowskim i Hubertem Kuszakiem oraz drugą z burmistrzem Rogoźnia Romanem Szuberskim i radnymi Romanem Kinachem oraz Krzysztofem Nikodemem. Samorząd Obornik reprezentowali Przewodniczący Rady Paweł Drewicz oraz radni Henryk Brodniewicz i Błażej Pacholski. Samorząd Powiatowy był reprezentowany przez Przewodniczącego Rady Powiatu Obornickiego Gustawa Wańkowicza, Agatę Pasternak, Edytę Kamińską i Piotra Netera. Najlepszy wynik uzyskała drużyna samorządu Rogoźna z Przewodniczącym Rady – Henrykiem Janusem. Drugie miejsce zajęła drużyna burmistrza Romana Szuberskiego, trzecie exequo samorząd gminy Oborniki i powiat obornicki. Okolicznościowe puchary wręczył Adam Olejnik – Starosta Obornicki.

Na zakończenie turnieju odbyło się także strzelanie do kura. Wyjątkowo oporny kur upadł na ziemię w dziewiątej kolejce po strzale brata Jana Stępienia. Drugie miejsce przepadło bratu Bogdanowi Jeranowi, a trzecie bratu Markowi Krajniakowi.

To strzelanie zakończyło tegoroczny sezon brackich zmagań strzeleckich na strzelnicy w Rogoźnie. W przyszłym roku 6 stycznia odbędzie się drużynowy turniej Trzech Króli.

Print Friendly, PDF & Email