Get Adobe Flash player
Powiększ/pomniejsz
Zoom in Regular Zoom out
Menu
Pokaz slajdów
Pogoda
Oborniki
19 października 2018
Pochmurnie
12°C
odczuwalna: 13°C
wilgotność: 100%
prędkość wiatru: 0 km/h N
Prognoza 20 października 2018
dzień
Przelotne zachmurzenie
12°C
noc
Przelotne chmury
5°C
Prognoza 21 października 2018
dzień
Częściowo słonecznie
13°C
noc
Przeważnie pochmurno
3°C
 

W ramach Powiatowych Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Rogoźnie odbyły się turnieje strzeleckie. W niedzielę 12 listopada na strzelnicy brackiej w Rogoźnie spotkali się nie tylko bracia, ale także przedstawiciele samorządów z Powiatu Obornickiego.

Regulaminowy turniej bracki wygrał brat Jan Stępień, drugi był brat Jarosław Łatka, a trzeci brat Józef Ptaszyński. Zwycięzcy otrzymali medale brackie. O puchar Starosty Obornickiego w turnieju drużynowym rywalizowali przedstawiciele samorządów. Samorząd Rogoźna wystawił dwie drużyny: jedną z Przewodniczącym Rady Miejskiej Henrykiem Janusem, radnymi Pawłem Wojciechowskim i Hubertem Kuszakiem oraz drugą z burmistrzem Rogoźnia Romanem Szuberskim i radnymi Romanem Kinachem oraz Krzysztofem Nikodemem. Samorząd Obornik reprezentowali Przewodniczący Rady Paweł Drewicz oraz radni Henryk Brodniewicz i Błażej Pacholski. Samorząd Powiatowy był reprezentowany przez Przewodniczącego Rady Powiatu Obornickiego Gustawa Wańkowicza, Agatę Pasternak, Edytę Kamińską i Piotra Netera. Najlepszy wynik uzyskała drużyna samorządu Rogoźna z Przewodniczącym Rady – Henrykiem Janusem. Drugie miejsce zajęła drużyna burmistrza Romana Szuberskiego, trzecie exequo samorząd gminy Oborniki i powiat obornicki. Okolicznościowe puchary wręczył Adam Olejnik – Starosta Obornicki.

Na zakończenie turnieju odbyło się także strzelanie do kura. Wyjątkowo oporny kur upadł na ziemię w dziewiątej kolejce po strzale brata Jana Stępienia. Drugie miejsce przepadło bratu Bogdanowi Jeranowi, a trzecie bratu Markowi Krajniakowi.

To strzelanie zakończyło tegoroczny sezon brackich zmagań strzeleckich na strzelnicy w Rogoźnie. W przyszłym roku 6 stycznia odbędzie się drużynowy turniej Trzech Króli.

Print Friendly, PDF & Email