Get Adobe Flash player
Powiększ/pomniejsz
Zoom in Regular Zoom out
Menu
Pokaz slajdów
Pogoda
Oborniki
18 grudnia 2017
Mgła
-2°C
odczuwalna: -1°C
wilgotność: 100%
prędkość wiatru: 0 km/h N
Prognoza 19 grudnia 2017
dzień
Przelotne zachmurzenie
-1°C
noc
Mglisto (pochmurnie)
-4°C
Prognoza 20 grudnia 2017
dzień
Pochmurnie
0°C
noc
Przelotny deszcz
-3°C
 


Od dnia 13.11.2017 r
mogą wystąpić ewentualne utrudnienia związane z obsługą spraw związanych z rejestracją i ewidencją pojazdów w związku z wprowadzeniem CEPIK 2.0 – Proszę o zapoznanie się z informacją

1Przez środek gminy Rogoźno przebiega 17 południk długości geograficznej wschodniej, 1168 km od Greenwich. Przy budynku Urzędu Miejskiego 17 lipca, dokładnie o godzinie 17.17 odbyło się inauguracyjne oznaczenie i uroczyste odsłonięcie tablicy 17 południka.

Zebranych powitał dyrektor Rogozińskiego Centrum Kultury Marcin Matuszewski, szczególnie gorąco zwracając się do mieszkańców miasta, przedstawiając jednocześnie szereg ciekawych informacji o 17 południku.

Oprócz Rogoźna na 17 południku leżą również Słupsk, Poznań i Wrocław, ponadto południk przebiega w sumie przez 18 państw- Norwegię, Szwecję, Polskę, Czechy, Słowację, Austrię, Węgry, Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, Włochy, Libię, Czad, Republikę Środkowoafrykańską, Kongo, Demokratyczną Republikę Konga, Angolę, Namibię i Republikę Południowej Afryki.

Odsłonięcia pamiątkowej tablicy dokonali: burmistrz Roman Szuberski, zastępca burmistrza Renata Tomaszewska, przewodniczący Rady Powiatu Gustaw Wańkowicz oraz radni Rady Miejskiej Maciej Kutka i Paweł Wojciechowski. Symboliczną wstęgę przecinała jedna z najmłodszych mieszkanek Rogoźna.

Po uroczystym odsłonięciu tablicy mieszkańcy Rogoźna pod szpalerem utworzonym przez marżonetki z zespołu PA- MAR-SZE wspólnie przekroczyli 17 południk.

Print Friendly, PDF & Email