18 grudnia 2017
Pochmurnie
Przelotny deszcz

Od dnia 13.11.2017 r
mogą wystąpić ewentualne utrudnienia związane z obsługą spraw związanych z rejestracją i ewidencją pojazdów w związku z wprowadzeniem CEPIK 2.0 – Proszę o zapoznanie się z informacją

1Przez środek gminy Rogoźno przebiega 17 południk długości geograficznej wschodniej, 1168 km od Greenwich. Przy budynku Urzędu Miejskiego 17 lipca, dokładnie o godzinie 17.17 odbyło się inauguracyjne oznaczenie i uroczyste odsłonięcie tablicy 17 południka.

Zebranych powitał dyrektor Rogozińskiego Centrum Kultury Marcin Matuszewski, szczególnie gorąco zwracając się do mieszkańców miasta, przedstawiając jednocześnie szereg ciekawych informacji o 17 południku.

Oprócz Rogoźna na 17 południku leżą również Słupsk, Poznań i Wrocław, ponadto południk przebiega w sumie przez 18 państw- Norwegię, Szwecję, Polskę, Czechy, Słowację, Austrię, Węgry, Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, Włochy, Libię, Czad, Republikę Środkowoafrykańską, Kongo, Demokratyczną Republikę Konga, Angolę, Namibię i Republikę Południowej Afryki.

Odsłonięcia pamiątkowej tablicy dokonali: burmistrz Roman Szuberski, zastępca burmistrza Renata Tomaszewska, przewodniczący Rady Powiatu Gustaw Wańkowicz oraz radni Rady Miejskiej Maciej Kutka i Paweł Wojciechowski. Symboliczną wstęgę przecinała jedna z najmłodszych mieszkanek Rogoźna.

Po uroczystym odsłonięciu tablicy mieszkańcy Rogoźna pod szpalerem utworzonym przez marżonetki z zespołu PA- MAR-SZE wspólnie przekroczyli 17 południk.