Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Get Adobe Flash player
Powiększ/pomniejsz
Zoom in Regular Zoom out
Menu
Pogoda
Oborniki
17 lipca 2019
Pochmurnie
22°C
odczuwalna: 21°C
wilgotność: 49%
prędkość wiatru: 14 km/h WNW
Prognoza 18 lipca 2019
dzień
Częściowo słonecznie
25°C
noc
Przelotne chmury
13°C
Prognoza 19 lipca 2019
dzień
Przelotne zachmurzenie
26°C
noc
Przeważnie czysto
15°C
 

Zakończył się kolejny etap przystosowania szpitala w Obornikach do wymogów Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie warunków, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia szpitalne.

W dniu 28 kwietnia dokonano ostatecznego odbioru wraz z pozwoleniem na użytkowanie inwestycji od firmy Agrobex z Poznania. W tym etapie wykonano kapitalny remont pierwszego piętra budynku B (dawny Oddział Wewnętrzny), w którym powiat zamierza utworzyć Oddział Paliatywny. Całkowicie został przebudowany budynek główny szpitala.

Na parterze zlokalizowano laboratorium analityczne oraz powiększono blok operacyjny o jedno stanowisko wraz z  zapleczem  i salą wybudzeń. Na pierwszym piętrze powstał nowy Oddział Ginekologiczno- Położniczy z salą cięć cesarskich oraz odrębna windą dla części położniczej.

Ten etap przebudowy kosztował około 7.800.000 zł. Przy tej okazji dziękujemy Burmistrzowi Rogoźna oraz Radzie Miejskiej w Rogoźnie za pomoc finansową w kwocie 600.000 zł.

Przypomnijmy, że przebudowa szpitala trwa od pierwszej kadencji Powiatu Obornickiego. W 2000 roku wybudowano nowoczesny blok operacyjny z dwoma stanowiskami. W latach 2002-2006 powstał łącznik pomiędzy budynkami A i B, w którym zlokalizowano Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, Izbę Przyjęć, centralna sterylizatornię oraz windy szpitalne. Do tego czasu chorych wnoszono  na wózkach i noszach po schodach.

W latach 2006-2010 został zmodernizowany Oddział Ortopedyczny i utworzono nową pracownie endoskopową. W tym samym czasie przeprowadzona została termomodernizacja wszystkich budynków szpitala (okna, dachy, c.o., ocieplenie ścian).

W 2015 roku oddany został nowy budynek szpitalny o powierzchni   użytkowej
2400 m2,  w którym znajdą się trzy oddziały i przychodnie.

Obecnie można powiedzieć, że wszystkie oddziały i blok operacyjny spełniają wymogi Ministra Zdrowia.

Niestety, to nie koniec prac modernizacyjnych. Do końca czerwca pracownia projektowa wykona dokumentacje techniczną na korekty OIOM, Izby Przyjęć oraz wybudowanie nowej apteki szpitalnej.

Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że gdyby nie wykonano tych inwestycji, w 2018 roku nie byłoby szpitala w Obornikach, którego historia sięga 1901 roku.

 

Print Friendly, PDF & Email