24 maja 2017
Prognoza 26 maja 2017
Przeważnie słonecznie
Czysto

Od wielu lat Policja wraz Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego i innymi partnerami jest współorganizatorem Ogólnopolskiego Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 7 szkół podstawowych i 4 gimnazja, a zawodnicy rywalizowali w 4 konkurencjach. Każdy z uczestników musiał rozwiązać test z zasad i przepisów ruchu drogowego. Następnie ocenie poddano umiejętności praktyczne, które zostały sprawdzone w trakcie pokonywania toru przeszkód oraz miasteczka ruchu drogowego. W ostatnim etapie zmagań drużyny musiał wykazać się wiedzą i umiejętnościami praktycznymi z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Obornicki etap turniej odbył się dzięki współpracy i ogromnemu zaangażowaniu dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach, Starostwa Powiatowego w Obornikach, samorządów lokalnych, straży Miejskiej w Obornikach,  Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu oraz Komendy Powiatowej Policji w Obornikach.

Należy podkreślić, że udział w turnieju oraz przygotowania do niego poza sportową rywalizacją posiadał ogromny walor edukacyjny, który w założeniu powinien przełożyć się na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
W kategorii drużynowej szkół podstawowych:
1.    Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wojska Polskiego w Obornikach
2.    Szkoła Podstawowa nr 4 im. UNICEF w Obornikach
3.    Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie

W kategorii drużynowej szkół gimnazjalnych:
1.    Społeczne Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
2.    Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ryczywole