17 września 2019
Częsciowo słonecznie, przelotne deszcze
Prognoza 19 września 2019
Częsciowo słonecznie, przelotne deszcze

4 października o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach odbędzie się Noc Zawodowców

Noc Zawodowców to inicjatywa, która ma na celu promocję szkolnictwa branżowego i technicznego. Jej pomysłodawcą i inicjatorem jest Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu. Do partnerów projektu dołączył Powiat Obornicki.

Druga edycja Nocy Zawodowców odbywać się będzie w czterech miastach: Poznaniu, Gnieźnie, Obornikach i Nowym Tomyślu. W każdym z tych miejsc prezentowane będą w niecodzienny sposób oferty edukacyjne wielkopolskich szkół ponadpodstawowych.

Oferta ich kształcenia jest niezwykle zróżnicowana, ale łączy je jedno. W sposób teoretyczny, ale przede wszystkim praktyczny edukują przyszłych zawodowców m.in.: kucharzy, cukierników, piekarzy, stolarzy, mechaników samochodowych, logistyków, fotografów, budowlańców, fryzjerów, informatyków, handlowców, operatorów oraz ślusarzy – wymieniają organizatorzy projektu.

Noc Zawodowców to okazja do spotkania i rozmowy zarówno z nauczycielami, uczniami szkół kształcących w różnych zawodach oraz z pracodawcami. W każdym mieście promowane będą inne zawody i specjalności, w których kształcą szkoły uczestniczące w Nocy Zawodowców.

Starosta Obornicki serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, a także ich rodziców, którzy stają przed dylematem wyboru dalszej ścieżki edukacji.