17 września 2019
Częsciowo słonecznie, przelotne deszcze
Prognoza 19 września 2019
Częsciowo słonecznie, przelotne deszcze

Z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej do Powiatu Obornickiego przyjechali goście z zaprzyjaźnionego miasta Luchow z Niemiec.

Nagrodzony Medalem „Zasłużony dla Ziemi Obornickiej” Jurgen Sprockhoff i Bernd Bruno Meyer, redaktor lokalnej gazety General Anzeiger z Luchow złożyli wieniec i wiązanki kwiatów pod pomnikiem Ofiar II wojny światowej w Obornikach, a następnie uczestniczyli w uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego w Zespole Szkół w Objezierzu. Ponadto Redaktor Meyer zwiedził Regionalne Centrum Profilaktyki i Uzależnień w Rogoźnie i razem w ratownikami WOPR uczestniczył w ćwiczeniach ratownictwa wodnego na jeziorze Rogozińskim.