17 września 2019
Częsciowo słonecznie, przelotne deszcze
Prognoza 19 września 2019
Częsciowo słonecznie, przelotne deszcze

W sobotę w Karolewie odbyły się Gminne Dożynki Gminy Rogoźno, czyli święto wieńczące ogromny trud włożony przez rolników w trakcie ostatnich żniw.

Podczas uroczystości Wicestarosta Obornicki Waldemar Cyranek złożył życzenia rogozińskim rolnikom, a także wyraził ogromne uznanie dla ich pracy.

Obchodzone dziś Święto Plonów jest uhonorowaniem całorocznego trudu pracy rąk ludzkich. To najwłaściwsza okazja, by wyrazić Wam – Rolnikom, naszą wdzięczność za pracę, którą wykonujecie każdego dnia. Jej owoce musicie zbierać w pocie czoła, a mimo to nie zawsze przynoszą one oczekiwany rezultat. Musicie zmagać się z siłami przyrody, nie zawsze łaskawą pogodą, a także trudną sytuacją cenową. Mimo to, dzięki Waszej sumienności, zaangażowaniu, determinacji i konsekwencji wiemy, że nigdy nie zabraknie nam chleba, wypieczonego z ziarna, które wzrastało i dojrzewało w Powiecie Obornickim – mówił w swoim przemówieniu Wicestarosta Waldemar Cyranek.

Tegoroczne Święto Plonów w Gminie Rogoźno odbyło się pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Na zaproszenie władz samorządowych w uroczystości udział wzięła delegacja z Litwy, z zaprzyjaźnionego miasta Marijampole.

Obszerna fotorelacja z Dożynek Gminnych dostępna jest na facebookowym profilu Gmina Rogoźno.

[GALERIA]