Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Get Adobe Flash player
Powiększ/pomniejsz
Zoom in Regular Zoom out
Menu
Pogoda
Oborniki
17 września 2019
Przeważnie pochmurnie
14°C
odczuwalna: 11°C
wilgotność: 71%
prędkość wiatru: 22 km/h W
Prognoza 18 września 2019
dzień
Częsciowo słonecznie, przelotne deszcze
15°C
noc
Przeważnie czysto
6°C
Prognoza 19 września 2019
dzień
Częsciowo słonecznie, przelotne deszcze
15°C
noc
Przeważnie pochmurno
5°C
 

W sobotę w Karolewie odbyły się Gminne Dożynki Gminy Rogoźno, czyli święto wieńczące ogromny trud włożony przez rolników w trakcie ostatnich żniw.

Podczas uroczystości Wicestarosta Obornicki Waldemar Cyranek złożył życzenia rogozińskim rolnikom, a także wyraził ogromne uznanie dla ich pracy.

Obchodzone dziś Święto Plonów jest uhonorowaniem całorocznego trudu pracy rąk ludzkich. To najwłaściwsza okazja, by wyrazić Wam – Rolnikom, naszą wdzięczność za pracę, którą wykonujecie każdego dnia. Jej owoce musicie zbierać w pocie czoła, a mimo to nie zawsze przynoszą one oczekiwany rezultat. Musicie zmagać się z siłami przyrody, nie zawsze łaskawą pogodą, a także trudną sytuacją cenową. Mimo to, dzięki Waszej sumienności, zaangażowaniu, determinacji i konsekwencji wiemy, że nigdy nie zabraknie nam chleba, wypieczonego z ziarna, które wzrastało i dojrzewało w Powiecie Obornickim – mówił w swoim przemówieniu Wicestarosta Waldemar Cyranek.

Tegoroczne Święto Plonów w Gminie Rogoźno odbyło się pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Na zaproszenie władz samorządowych w uroczystości udział wzięła delegacja z Litwy, z zaprzyjaźnionego miasta Marijampole.

Obszerna fotorelacja z Dożynek Gminnych dostępna jest na facebookowym profilu Gmina Rogoźno.

[GALERIA]

Print Friendly, PDF & Email