19 sierpnia 2019
Pochmurnie
Prognoza 21 sierpnia 2019
Częściowo pochmurno

W środę, 28 sierpnia w Bibliotece Publicznej im. Antoniego Małeckiego w Obornikach odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Tadeusz Ratajczak. Wyjątkowa Osobowość Ziemi Obornickiej”.

Na wystawie będzie można zobaczyć archiwalne zdjęcia, które pochodzą w większości ze zbiorów Tadeusza Ratajczaka. Udostępniła je jego żona, a graficznie opracował Krzysztof Nowacki. Wystawa składa się z 10 tablic, każda z nich odnosi się do innego etapu życia Tadeusza Ratajczaka.

Po wernisażu w Bibliotece Publicznej wystawa pojawi się na holach Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Obornikach. Pomysłodawcami wystawy są: Wicestarosta Obornicki Waldemar Cyranek, Dyrektor Obornickiego Centrum Sportu Jacek Okpisz oraz Sekretarz Gminy Oborniki Krzysztof Nowacki.