19 sierpnia 2019
Pochmurnie
Prognoza 21 sierpnia 2019
Częściowo pochmurno

W piątek, 2 sierpnia odbył się odbiór nowych chodników przy drogach powiatowych w Słonawach i Parkowie. Wykonawcą obu inwestycji była firma Anmak z Rogoźna.

W Słonawach powstał chodnik o długości ponad 40 metrów wraz ze ściekiem. Inwestycja ta ma za zadanie przede wszystkim zwiększyć komfort i poprawić bezpieczeństwo osób, korzystających z komunikacji autobusowej. W miejscu, gdzie powstał chodnik znajduje się bowiem przystanek.

Z kolei mieszkańcy Parkowa mogą już korzystać z nowego odcinka chodnika o długości 32 metrów, który prowadzi do dworca kolejowego. Aby zwiększyć bezpieczeństwo poruszających się w tym miejscu pieszych, dodatkowo podwyższono i poszerzono pobocze.

W odbiorze uczestniczyli Starosta Obornicki Zofia Kotecka, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marek Pilarski oraz właściciel firmy Anmak Paweł Wojtusik. Koszt obu inwestycji to ponad 63 tys. zł.