Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Get Adobe Flash player
Powiększ/pomniejsz
Zoom in Regular Zoom out
Menu
Pogoda
Oborniki
19 sierpnia 2019
Mgła
16°C
odczuwalna: 16°C
wilgotność: 100%
prędkość wiatru: 4 km/h SSW
Prognoza 20 sierpnia 2019
dzień
Przeważnie pochmurnie
25°C
noc
Pochmurnie
13°C
Prognoza 21 sierpnia 2019
dzień
Przeważnie pochmurnie
23°C
noc
Częściowo pochmurno
11°C
 

W piątek, 2 sierpnia odbył się odbiór nowych chodników przy drogach powiatowych w Słonawach i Parkowie. Wykonawcą obu inwestycji była firma Anmak z Rogoźna.

W Słonawach powstał chodnik o długości ponad 40 metrów wraz ze ściekiem. Inwestycja ta ma za zadanie przede wszystkim zwiększyć komfort i poprawić bezpieczeństwo osób, korzystających z komunikacji autobusowej. W miejscu, gdzie powstał chodnik znajduje się bowiem przystanek.

Z kolei mieszkańcy Parkowa mogą już korzystać z nowego odcinka chodnika o długości 32 metrów, który prowadzi do dworca kolejowego. Aby zwiększyć bezpieczeństwo poruszających się w tym miejscu pieszych, dodatkowo podwyższono i poszerzono pobocze.

W odbiorze uczestniczyli Starosta Obornicki Zofia Kotecka, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marek Pilarski oraz właściciel firmy Anmak Paweł Wojtusik. Koszt obu inwestycji to ponad 63 tys. zł.

Print Friendly, PDF & Email