17 lipca 2019
Przelotne chmury
Prognoza 19 lipca 2019
Przelotne zachmurzenie

Po 37 latach posługi duszpasterskiej w Parafii pw. św. Mikołaja w Maniewie, na zasłużoną emeryturę odszedł Ksiądz Kanonik Bolesław Kapuściński. Darzony ogromnym szacunkiem i sympatią proboszcz, pożegnał się ze swoimi parafianami w niedzielę, podczas uroczystej mszy świętej.

W nabożeństwie prócz licznie zebranych wiernych z Maniewa, Gołębowa i Ocieszyna, wzięli udział też Starosta Obornicki Zofia Kotecka, Burmistrz Obornik Tomasz Szrama oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Obornikach Henryk Brodniewicz. Wszyscy złożyli na ręce Proboszcza podziękowania za dotychczasową posługę duszpasterską i życzyli długiego życia w zdrowiu, a także satysfakcji z faktu służby Bogu i człowiekowi.

Po mszy świętej odbył się festyn przy Szkole Podstawowej w Maniewie, podczas którego podarowano księdzu Bolesławowi okolicznościowy tort, a parafianie mogli wspólnie ze swoim duchownym wspominać długie lata jego posługi.

Przed dwoma tygodniami Ksiądz Bolesław Kapuściński został uhonorowany podczas Uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Obornikach Medalem „Zasłużony dla Ziemi Obornickiej”.

[GALERIA]