17 lipca 2019
Przelotne chmury
Prognoza 19 lipca 2019
Przelotne zachmurzenie

W piątek na placu strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach odbyło się uroczyste pożegnanie dotychczasowego Komendanta st. bryg. Sławomira Zdrenki, który z dniem 28 czerwca zakończył służbę i przeszedł na emeryturę.

Oprócz rodziny i strażaków, w uroczystości uczestniczyli także samorządowcy, przedstawiciele jednostek współpracujących z obornicką komendą oraz przyjaciele Sławomira Zdrenki. Odchodzący komendant nie krył wzruszenia, dziękując zebranym za wieloletnią współpracę. Liczne słowa podziękowań i uznania za dotychczasową służbę napływały także od gości.

Włożył Pan wiele wysiłku i osobistego zaangażowania w poprawę warunków służby strażaków, w utrzymanie sprawności sprzętu i wyposażenia jednostki. Nie szczędził Pan dla dobra służby swojego czasu i wiedzy. Był Pan Komendantem, od którego emanuje życzliwość, serdeczność i skromność. Serdecznie dziękuję za owocną współpracę na rzecz ochrony przeciwpożarowej Powiatu Obornickiego – mówiła w swoim przemówieniu Starosta Zofia Kotecka.

Nowym komendantem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach został Krzysztof Pertman, związany wcześniej z PSP w Śremie.

[GALERIA]