17 lipca 2019
Przelotne chmury
Prognoza 19 lipca 2019
Przelotne zachmurzenie

Podczas czwartkowej sesji Rady Powiatu Obornickiego podjęto uchwałę, na mocy której został zniesiony dotychczasowy zakaz używania jednostek pływających napędzanych silnikami spalinowymi na jeziorach Powiatu Obornickiego.

Podjęcie uchwały przez radnych – jak podkreślała Przewodnicząca Rady Powiatu Renata Tomaszewska – jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców Gminy Rogoźno, którzy wielokrotnie składali wnioski i petycje o zniesienie wprowadzonego w 2003 roku zakazu. Zabiegał o to również rogoziński oddział Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W tej sprawie odbyły się liczne konsultacje i spotkania z przedstawicielami różnych środowisk. W trakcie rozmów wypracowana została wspólna koncepcja, której celem jest zwiększenie atrakcyjności rogozińskich jezior pod względem turystycznym – wyjaśniała podczas dyskusji nad uchwałą Przewodnicząca Rady Powiatu.

Zniesienie zakazu pływania łódkami z silnikami spalinowymi czy skuterami wodnymi sprawi, że rogozińskie jeziora staną się bardziej atrakcyjne dla osób, chcących spędzać aktywnie czas nad wodą. Umożliwi to także organizowanie na akwenach różnego rodzaju imprez i zawodów motorowodnych, tak jak to miało miejsce w przeszłości.

Liczymy, że Gmina Rogoźno znów stanie się ważnym punktem na mapie sportów motorowodnych, przyciągając nie tylko mieszkańców naszego powiatu, ale też całej Wielkopolski – podsumowała Renata Tomaszewska.