Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Get Adobe Flash player
Powiększ/pomniejsz
Zoom in Regular Zoom out
Menu
Pogoda
Oborniki
17 lipca 2019
Pochmurnie
22°C
odczuwalna: 21°C
wilgotność: 49%
prędkość wiatru: 14 km/h WNW
Prognoza 18 lipca 2019
dzień
Częściowo słonecznie
25°C
noc
Przelotne chmury
13°C
Prognoza 19 lipca 2019
dzień
Przelotne zachmurzenie
26°C
noc
Przeważnie czysto
15°C
 

Podczas czwartkowej sesji Rady Powiatu Obornickiego podjęto uchwałę, na mocy której został zniesiony dotychczasowy zakaz używania jednostek pływających napędzanych silnikami spalinowymi na jeziorach Powiatu Obornickiego.

Podjęcie uchwały przez radnych – jak podkreślała Przewodnicząca Rady Powiatu Renata Tomaszewska – jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców Gminy Rogoźno, którzy wielokrotnie składali wnioski i petycje o zniesienie wprowadzonego w 2003 roku zakazu. Zabiegał o to również rogoziński oddział Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W tej sprawie odbyły się liczne konsultacje i spotkania z przedstawicielami różnych środowisk. W trakcie rozmów wypracowana została wspólna koncepcja, której celem jest zwiększenie atrakcyjności rogozińskich jezior pod względem turystycznym – wyjaśniała podczas dyskusji nad uchwałą Przewodnicząca Rady Powiatu.

Zniesienie zakazu pływania łódkami z silnikami spalinowymi czy skuterami wodnymi sprawi, że rogozińskie jeziora staną się bardziej atrakcyjne dla osób, chcących spędzać aktywnie czas nad wodą. Umożliwi to także organizowanie na akwenach różnego rodzaju imprez i zawodów motorowodnych, tak jak to miało miejsce w przeszłości.

Liczymy, że Gmina Rogoźno znów stanie się ważnym punktem na mapie sportów motorowodnych, przyciągając nie tylko mieszkańców naszego powiatu, ale też całej Wielkopolski – podsumowała Renata Tomaszewska.

Print Friendly, PDF & Email