17 lipca 2019
Przelotne chmury
Prognoza 19 lipca 2019
Przelotne zachmurzenie

W piątkowy poranek, 21 czerwca przybył do Rogoźna transport środków pomocniczych z Luchow-Dannenberg, zorganizowany przez Niemiecki Czerwony Krzyż z partnerskiego powiatu w Dolnej Saksonii.

Matthias Lippe i Michael Rost po załadunku darów w czwartkowy wieczór wyruszyli do Rogoźna, gdzie na prośbę Prezes Zarządu Regionalnego PCK Urszuli Bak, dzięki zaangażowaniu i uprzejmości  Burmistrza Rogoźna Romana Szuberskiego zabezpieczono odpowiednie pomieszczenia magazynowe i wolontariuszy do rozładunku darów. Gości z DRK powitał w Rogoźnie burmistrz Szuberski i wiceprezes ZR PCK – Mirosława Niemier. Sprawnie i szybko rozładowano dary: chodziki, balkoniki, wózki inwalidzkie, części zapasowe do tego sprzętu, odzież i zabawki.

Matthias Lippe, w towarzystwie burmistrza Romana Szuberskiego odwiedził też otwarty niedawno Środowiskowy Dom Samopomocy. Gość z Niemiec wziął też udział w uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Obornikach, podkreślając, że współpraca PCK i DRK trwa już ponad 11 lat.

W sobotnie przedpołudnie prowadzono intensywne rozmowy pomiędzy przedstawicielami Zarządu Regionalnego PCK, Urszulą Bak, Janiną Woźniak, Janem Molski a Matthiasem Lippe, na temat przyszłorocznego projektu wakacyjnego spotkania młodzieży PCK i DRK. Tygodniowe spotkanie miałoby miejsce na terenie Ośrodka za Jeziorem w Rogoźnie. Przed organizatorami wiele pracy przygotowawczej i logistycznej. Matthias Lippe zwiedził ponownie Rogoźno  sporządzając dokumentację fotograficzną na potrzeby przyszłego projektu, a wieczorem wziął udział w obchodach Dni Obornik podziwiając tradycyjne Wianki na Warcie.

Zarząd Regionalny Polskiego Czerwonego Krzyża w Obornikach dziękuje Burmistrzowi Obornik, Tomaszowi Szramie i Burmistrzowi Rogoźna, Romanowi Szuberskiemu, za zabezpieczenie wsparcia logistycznego wizyty delegacji DRK.

Tekst: Adam Maliński

[GALERIA]