Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Get Adobe Flash player
Powiększ/pomniejsz
Zoom in Regular Zoom out
Menu
Pogoda
Oborniki
27 czerwca 2019
Słonecznie
25°C
odczuwalna: 27°C
wilgotność: 31%
prędkość wiatru: 14 km/h NW
Prognoza 28 czerwca 2019
dzień
Częsciowo słonecznie, przelotne deszcze
27°C
noc
Przeważnie czysto
12°C
Prognoza 29 czerwca 2019
dzień
Częściowo słonecznie
30°C
noc
Czysto
16°C
 

W sobotę już po raz szósty w Obornikach odbyła się Integracyjna Olimpiada Sportowa dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Tradycyjnie areną sportowych zmagań była sala sportowa  Zespołu Szkół im. T. Kutrzeby.

Zawody otworzyli Michał Włudarczak, który jest pomysłodawcą oraz głównym organizatorem całego przedsięwzięcia, Wicestarosta Obornicki Waldemar Cyranek, Sekretarz Gminy Oborniki Krzysztof Nowacki, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Obornikach Ariel Mańczak oraz Prezes Stowarzyszenia Przyjaciel Aldona Ból.

Uczestnicy olimpiady wraz ze swoimi rodzinami i opiekunami mogli zmierzyć się w wielu zróżnicowanych konkurencjach, za co każdorazowo nagradzani byli słodkimi upominkami, przekazanymi przez Powiat Obornicki. Nad wszystkim czuwali zaproszeni do współpracy wolontariusze, wśród których znaleźli się kulturyści, bokserzy, piłkarki ręczne, futsaliści czy osoby trenujące kalistenikę.

Podczas zawodów panowała miła, rodzinna atmosfera, a na twarzach uczestników gościły uśmiechy. Na zakończenie, jak przystało na Olimpiadę, wszystkim wręczono pamiątkowe medale.

[GALERIA]

Print Friendly, PDF & Email