27 czerwca 2019
Częsciowo słonecznie, przelotne deszcze
Prognoza 29 czerwca 2019
Czysto

W środę, w sali Obornickiego Ośrodka Kultury odbyło się zakończenie roku akademickiego 2018/2019 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Obornikach. Podsumowania działalności Uniwersytetu dokonał Prezes Zarządu Edward Mączyński.

Działalność naszego Uniwersytetu prowadzona była w sprawdzonej w poprzednich latach formie. Studenci uczestniczyli w wykładach, zajęciach warsztatowych, wycieczkach, zawodach sportowo-rekreacyjnych czy imprezach kulturalnych – mówił Prezes Mączyński.

Podczas ubiegłego roku akademickiego w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Obornikach odbyło się siedem wykładów m.in. o tematyce podróżniczej, dotyczącej bezpieczeństwa seniorów czy popularno-naukowej. Podstawową formą działalności UTW są jednak warsztaty, które obejmują zajęcia komputerowe, fitness, taniec towarzyski, tai-chi, siatkówkę, gimnastykę, jogę, , zajęcia z j. angielskiego, sekcję fotograficzną, sekcję rowerową, aqua-aerobik oraz bowling.

Studenci sporo też zwiedzili. Organizowane były wycieczki na Mazury i do Brandenburgii, turnusy rehabilitacyjne do Kołobrzegu i Ustronia Morskiego, a na wrzesień planowany jest wyjazd do Kotliny Kłodzkiej. Oprócz tego członkowie UTW wzięli udział w jubileuszowym koncercie z okazji 65-lecia istnienia zespołu Śląsk oraz uczestniczyli w koncercie Trzech Tenorów w Teatrze Muzycznym.

Nie słabnie  też aktywność poszczególnych sekcji Uniwersytetu. Sekcja fotograficzna przygotowała wystawę zdjęć w Bibliotece Publicznej, a sekcja rowerowa oprócz cotygodniowych wycieczek szlakami Powiatu Obornickiego, zorganizowała też rajd do Ziemi Chodzieskiej i zakończenie sezonu rowerowego w Jaraczu. Studenci uczestniczyli też w spływach kajakowych oraz zorganizowali w Centrum Rekreacji Oborniki turniej bowlingowy, w którym wzięło udział 8 zaprzyjaźnionych Uniwersytetów z całej Wielkopolski.

Starosta Zofia Kotecka pogratulowała wszystkim studentom ukończenia kolejnego roku akademickiego oraz wyraziła uznanie dla Zarządu UTW. – Bogata oferta zajęć, ciekawe wykłady i panująca tu rodzinna atmosfera sprawiają, że Uniwersytet Trzeciego Wieku w Obornikach cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród seniorów, wciąż podnosząc jakość ich życia. Cieszę się, że tak wiele osób może tu rozwijać swoje pasje i zainteresowanie, a także pogłębiać wiedzę o dzisiejszym świecie – mówiła Starosta Zofia Kotecka.

Prezes Edward Mączyński podkreślał, że prężna działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Obornikach nie byłaby możliwa, gdyby nie dobra współpraca z dyrektorami placówek oświatowych oraz samorządami gminnym i powiatowym.

Momentem, na który czekali wszyscy studenci było wręczenie symbolicznych dyplomów ukończenia zajęć w roku akademickim 2018/2019. Następnie przyszedł czas na cześć artystyczną, podczas której zaprezentowała się m.in. sekcja tańca towarzyskiego obornickiego UTW.

[GALERIA]