Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Get Adobe Flash player
Powiększ/pomniejsz
Zoom in Regular Zoom out
Menu
Pogoda
Oborniki
17 września 2019
Przeważnie pochmurnie
14°C
odczuwalna: 11°C
wilgotność: 71%
prędkość wiatru: 22 km/h W
Prognoza 18 września 2019
dzień
Częsciowo słonecznie, przelotne deszcze
15°C
noc
Przeważnie czysto
6°C
Prognoza 19 września 2019
dzień
Częsciowo słonecznie, przelotne deszcze
15°C
noc
Przeważnie pochmurno
5°C
 

„Żyj Zdrowo Na Sportowo” – pod takim hasłem odbyło się w środę Spotkanie Integracyjno-Sportowe w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Wiardunkach.

Oprócz gospodarzy, w imprezie wzięli udział także podopieczni zaprzyjaźnionych placówek z Wągrowca, Wapna i Gębic oraz zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m.in. Starosta Zofia Kotecka, Wicestarosta Waldemar Cyranek, Przewodnicząca Rady Powiatu Renata Tomaszewska oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy rodzinie Joanna Piasecka-Stabla. Jak co roku, nie zabrakło też wolontariuszy ze Szkoły Parkowie, którzy wraz z dyrektor Małgorzatą Cyranek chętnie pomagali w organizacji imprezy.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania uczestników przez kierownika WTZ Joannę Napierałę oraz wręczenia podopiecznym placówki dyplomów za udział w Imprezie Sportowo-Integracyjnej Osób Niepełnosprawnych, która odbyła się w maju w Przygodzicach. Następnie przyszedł czas na występy artystyczne. Tradycyjnie zaprezentowano wiersze o tematyce sportowej, układ taneczny oraz wesołe, pełne energii piosenki, która większość przybyłych doskonale znała.

Po tych atrakcjach przyszedł czas na konkurencje sprawnościowe. Uczestnicy zawodów rywalizowali ze sobą w takich konkurencjach jak rzut piłką do kosza, bieg na czas czy pokonanie slalomu z przepaską na oczach.

Po zakończeniu rywalizacji zmęczeni, ale zadowoleni zawodnicy wraz z opiekunami udali się na kiełbasę z grilla. Po podliczeniu wyników odbyła się dekoracja, podczas której nagrodzono zwycięzców. A zwycięzcami – jak powiedział w przemówieniu otwierającym spotkanie Wicestarosta Waldemar Cyranek – byli wszyscy zawodnicy, którzy przyjechali do Wiardunek i wzięli udział w sportowej zabawie.

[GALERIA]

Print Friendly, PDF & Email