17 września 2019
Częsciowo słonecznie, przelotne deszcze
Prognoza 19 września 2019
Częsciowo słonecznie, przelotne deszcze

Władze samorządowe Powiatu Obornickiego oraz Gminy Oborniki uczciły trzydziestą rocznicę częściowo wolnych wyborów, która przypadała we wtorek, 4 czerwca. Starosta Zofia Kotecka, Wicestarosta Waldemar Cyranek, Burmistrz Obornik Tomasz Szrama oraz jego zastępca Piotr Woszczyk złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem Solidarności.

4 czerwca 1989 roku w wyniku uzgodnień zawartych podczas obrad Okrągłego Stołu, odbyły się pierwsze po II wojnie światowej częściowo wolne wybory. To dzięki temu rok później mogły zostać przeprowadzone wybory samorządowe.

[GALERIA]