27 czerwca 2019
Częsciowo słonecznie, przelotne deszcze
Prognoza 29 czerwca 2019
Czysto

Władze samorządowe Powiatu Obornickiego oraz Gminy Oborniki uczciły trzydziestą rocznicę częściowo wolnych wyborów, która przypadała we wtorek, 4 czerwca. Starosta Zofia Kotecka, Wicestarosta Waldemar Cyranek, Burmistrz Obornik Tomasz Szrama oraz jego zastępca Piotr Woszczyk złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem Solidarności.

4 czerwca 1989 roku w wyniku uzgodnień zawartych podczas obrad Okrągłego Stołu, odbyły się pierwsze po II wojnie światowej częściowo wolne wybory. To dzięki temu rok później mogły zostać przeprowadzone wybory samorządowe.

[GALERIA]