27 czerwca 2019
Częsciowo słonecznie, przelotne deszcze
Prognoza 29 czerwca 2019
Czysto

Dnia 11 kwietnia br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego odbył się finał Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej Elżbiety Połczyńskiej, wieloletniej prezes poznańskiego oddziału Federacji Konsumentów. Konkurs objął patronatem Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji Konsumentów oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Organizatorami Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej byli: Delegatura UOKiK w Poznaniu, samorząd województwa wielkopolskiego, wielkopolskie oddziały Federacji Konsumentów, Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej, powiatowi i miejscy rzecznicy konsumentów oraz powiaty województwa wielkopolskiego. Sponsorem Olimpiady był również Rzecznik Finansowy.

W tegorocznych eliminacjach wzięło udział ponad 400 uczniów szkół ponadpodstawowych reprezentujących 16 powiatów województwa wielkopolskiego. Aby dostać się do finału, musieli rozwiązać test ze znajomości prawa konsumenckiego. Pytania dotyczyły, takich zagadnień jak zasady składania reklamacji, gwarancje, umowy zawierane z biurem podróży, czy przez internet.        W finale uczestniczyło 47 uczniów i to oni rywalizowali o tytuły laureatów. Trzech najlepszych laureatów zdobyło medale, a zwycięzcy klasyfikacji indywidualnej cenne nagrody.

Z powiatu obornickiego do konkursu wojewódzkiego Olimpiady zakwalifikowali się uczniowie, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w etapie powiatowym, a byli to:

1. Aneta Landowska z Zespołu Szkół im. H. Cegielskiego w Rogoźnie,
  2. Edyta Matuszewska z Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach,
  3. Jakub Pospieszny z Zespołu Szkół im. T. Kutrzeby w Obornikach.

Aneta Landowska zajęła 6. punktowane miejsce.

Wszystkim uczestnikom reprezentującym nasz Powiat gratulujemy.