Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Get Adobe Flash player
Powiększ/pomniejsz
Zoom in Regular Zoom out
Menu
Pogoda
Oborniki
17 września 2019
Przeważnie pochmurnie
14°C
odczuwalna: 11°C
wilgotność: 71%
prędkość wiatru: 22 km/h W
Prognoza 18 września 2019
dzień
Częsciowo słonecznie, przelotne deszcze
15°C
noc
Przeważnie czysto
6°C
Prognoza 19 września 2019
dzień
Częsciowo słonecznie, przelotne deszcze
15°C
noc
Przeważnie pochmurno
5°C
 

Biuro Rzeczy Znalezionych Starostwa Powiatowego w Obornikach informuje, że jest w posiadaniu roweru, który znaleziono w nocy z 8/9 września 2019 r. na ul. Szamotulskiej w Obornikach. Właściciela prosimy o zgłoszenie się po odbiór w pokoju nr 211 Starostwa Powiatowego w Obornikach w poniedziałki od 8.00 do 16.00 oraz od wtorku do piątku w godz. od 7.00  do 15.00.

4 października o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach odbędzie się Noc Zawodowców

Noc Zawodowców to inicjatywa, która ma na celu promocję szkolnictwa branżowego i technicznego. Jej pomysłodawcą i inicjatorem jest Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu. Do partnerów projektu dołączył Powiat Obornicki.

Druga edycja Nocy Zawodowców odbywać się będzie w czterech miastach: Poznaniu, Gnieźnie, Obornikach i Nowym Tomyślu. W każdym z tych miejsc prezentowane będą w niecodzienny sposób oferty edukacyjne wielkopolskich szkół ponadpodstawowych.

Czytaj dalej... »

14 września na Jeziorze Rogozińskim odbędą się XX Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie o Puchar Starosty Obornickiego i Burmistrza Rogoźna.

Starosta Obornicki Zofia Kotecka zaprasza w sobotę, 14 września do Rogoźna na XX Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie w klasie OPTIMIST. Zawody będą rozgrywane w kategoriach wiekowych do 11 lat i od 12 do 15 lat. Przewiduje się rozegranie sześciu wyścigów. Start o godz. 10:30. Uroczyste zakończenie oraz wręczenie nagród przewiduje się na godz. 17:15.

Regaty organizowane są ze środków, przekazanych przez Powiat Obornicki.

Z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej do Powiatu Obornickiego przyjechali goście z zaprzyjaźnionego miasta Luchow z Niemiec.

Nagrodzony Medalem „Zasłużony dla Ziemi Obornickiej” Jurgen Sprockhoff i Bernd Bruno Meyer, redaktor lokalnej gazety General Anzeiger z Luchow złożyli wieniec i wiązanki kwiatów pod pomnikiem Ofiar II wojny światowej w Obornikach, a następnie uczestniczyli w uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego w Zespole Szkół w Objezierzu. Ponadto Redaktor Meyer zwiedził Regionalne Centrum Profilaktyki i Uzależnień w Rogoźnie i razem w ratownikami WOPR uczestniczył w ćwiczeniach ratownictwa wodnego na jeziorze Rogozińskim.

Czytaj dalej... »

W ubiegłą sobotę w Gołębowie, Koło Łowieckie nr 79 „Orzeł” obchodziło 70-lecie istnienia.

Z okazji okrągłego jubileuszu odbyła się pieczołowicie przygotowana uroczystość, podczas której zaprezentowano  bogatą historię koła. Liczni goście podkreślali, że dzisiejszy wysoki poziom gospodarki łowieckiej na naszym terenie to efekt działalności kilku już pokoleń myśliwych zrzeszonych w kole, oddanych tradycji i kulturze łowieckiej.

Czytaj dalej... »

W sobotę w Karolewie odbyły się Gminne Dożynki Gminy Rogoźno, czyli święto wieńczące ogromny trud włożony przez rolników w trakcie ostatnich żniw.

Podczas uroczystości Wicestarosta Obornicki Waldemar Cyranek złożył życzenia rogozińskim rolnikom, a także wyraził ogromne uznanie dla ich pracy.

Obchodzone dziś Święto Plonów jest uhonorowaniem całorocznego trudu pracy rąk ludzkich. To najwłaściwsza okazja, by wyrazić Wam – Rolnikom, naszą wdzięczność za pracę, którą wykonujecie każdego dnia. Jej owoce musicie zbierać w pocie czoła, a mimo to nie zawsze przynoszą one oczekiwany rezultat. Musicie zmagać się z siłami przyrody, nie zawsze łaskawą pogodą, a także trudną sytuacją cenową. Mimo to, dzięki Waszej sumienności, zaangażowaniu, determinacji i konsekwencji wiemy, że nigdy nie zabraknie nam chleba, wypieczonego z ziarna, które wzrastało i dojrzewało w Powiecie Obornickim – mówił w swoim przemówieniu Wicestarosta Waldemar Cyranek.

Czytaj dalej... »

10.206.369 zł to kwota dofinansowania, jaką pozyskał po złożeniu wniosków Powiat Obornicki w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę dróg Karolewo – Tarnowo (do DK-11) oraz Oborniki – Uścikowo (do DW187).

W przypadku obu inwestycji dofinansowanie wynosi 80 proc. całkowitych kosztów prac. Oznacza to, że jeszcze w tym roku Powiat Obornicki zrealizuje inwestycje drogowe o łącznej wartości 12.757.961 zł!

Warto dodać, że kwota otrzymanego przez Powiat Obornicki dofinansowania jest jedną z najwyższych w całym Województwie Wielkopolskim.