Get Adobe Flash player
Powiększ/pomniejsz
Zoom in Regular Zoom out
Menu
Pogoda
Oborniki
24 stycznia 2019
Przeważnie pochmurno
-6°C
odczuwalna: -10°C
wilgotność: 79%
prędkość wiatru: 11 km/h E
Prognoza 25 stycznia 2019
dzień
Pochmurnie
-5°C
noc
Mglisto (pochmurnie)
-8°C
Prognoza 26 stycznia 2019
dzień
Przelotne zachmurzenie
-2°C
noc
Gwałtowne deszcze
-4°C
 

herbZarząd Powiatu Obornickiego w dniu 15 stycznia ogłosił otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Obornickiego w zakresie:

– wspierania i upowszechniania kultury fizycznej

– wypoczynku dzieci i młodzieży oraz turystyki i krajoznawstwa

– nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania oraz kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Termin składa ofert realizacji zadań ww. zakresie upływa 8 lutego 2019 r.

Czytaj dalej... »

1

Święto Babci i Dziadka to szczególny dzień w roku, w którym możemy wyrazić naszą wdzięczność za trud wychowania, miłość, wsparcie, troskę i serce.

W tym pięknym dniu życzymy Wam drogie Babcie i szanowni Dziadkowie dużo zdrowia, pogody ducha, i wszelkiej pomyślności.

Życzymy sił, zdrowia, wielu okazji i powodów do radosnego uśmiechu, a także jak najwięcej czasu na spotkania z najmłodszym pokoleniem, bo to także szansa na czerpanie przez nas samych ze źródła radości, optymizmu i szczęścia, jakim są wnuki.

 

Wicestarosta           Przewodnicząca Rady Powiatu         Starosta Obornicki

Waldemar Cyranek          Renata Tomaszewska                      Zofia Kotecka

 

1W miniony weekend w całym kraju odbywały się wydarzenia, które miały na celu uczcić pamięć tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. Podobne uroczystości odbyły się również w Powiecie Obornickim, gdzie mieszkańcy przynosili znicze i ustawiali je w kształt serca. Czytaj dalej... »

1W czwartek 17 stycznia br. odbyło się spotkanie w związku z zakończeniem modernizacji Szpitala Powiatowego w Obornikach i przystosowania go do wymogów Ministra Zdrowia. Inwestycja warta ponad 30 mln złotych poprawiła jakość i zwiększyła dostęp do usług medycznych świadczonych w placówce.

Czytaj dalej... »

herbUprzejmie informuję, że w odpowiedzi na pismo Przewodniczącego Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski, włodarze gmin wchodzących w skład powiatu poparli inicjatywę upamiętnienia Pawła Adamowicza zamordowanego prezydenta Miasta Gdańska, poprzez uruchomienie syren alarmowych.

W związku z powyższym działając na podstawie zapisów Art. 34. ust. 2 pkt 2) Ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1914) oraz pisma Wojewody Wielkopolskiego Nr ZK-III.641.4.2019.4 z dnia 17.01.2019 r. proszę o zamieszczenie (według właściwości) w środkach przekazu oraz na stronach www. poszczególnych urzędów informacji dla ludności o treści: „W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia Pawła Adamowicza, zamordowanego prezydenta Miasta Gdańska, w dniu 19 stycznia 2019 r. o godz. 12.00 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (syrena) trwający 1 minutę.”          

herb ZAPROSZENIE

na V sesję VI kadencji Rady Powiatu Obornickiego,

która odbędzie się w dniu 24 stycznia 2019 r. (czwartek)

w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Obornikach, ul. 11 Listopada 2a.  Początek posiedzenia godz. 16:00

  Czytaj dalej... »

W dniu 15 stycznia 2019 r. Zarząd podjął uchwały w sprawie ogłoszenia otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Obornickiego w 2019 roku w zakresie:

– Uchwała Nr 22/19 – w zakresie wypoczynku dzieci i młodzieży oraz turystyki i krajoznawstwa

– Uchwała Nr 23/19 – w zakresie nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania oraz kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego

– Uchwała Nr 24/19 – w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej

Więcej na BIP: http://bip.powiatobornicki.pl/dokumenty/1384