Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Get Adobe Flash player
Powiększ/pomniejsz
Zoom in Regular Zoom out
Menu
Pogoda
Oborniki
17 lipca 2019
Pochmurnie
22°C
odczuwalna: 21°C
wilgotność: 49%
prędkość wiatru: 14 km/h WNW
Prognoza 18 lipca 2019
dzień
Częściowo słonecznie
25°C
noc
Przelotne chmury
13°C
Prognoza 19 lipca 2019
dzień
Przelotne zachmurzenie
26°C
noc
Przeważnie czysto
15°C
 

Starosta Obornicki Zofia Kotecka podpisała umowę na remont dachu w Zespole Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Kowanówku. Koszt inwestycji to blisko pół miliona złotych.

Zakres prac w budynku Zespołu Szkół w Kowanówku obejmie rozbiórkę starego pokrycia dachu, roboty naprawcze, oczyszczenie konstrukcji z zanieczyszczeń i położenie nowej dachówki. Zamontowany zostanie też nowy system odwodnienia, instalacja odgromowa oraz płotki śniegowe. Remont dachu wyniesie 496 tys. zł, a odpowiedzialna za niego będzie obornicka firma Krzysztof Robert Wojtkowiak Sp. z o. o. Prace mają zakończyć się do 31 sierpnia.

Po 37 latach posługi duszpasterskiej w Parafii pw. św. Mikołaja w Maniewie, na zasłużoną emeryturę odszedł Ksiądz Kanonik Bolesław Kapuściński. Darzony ogromnym szacunkiem i sympatią proboszcz, pożegnał się ze swoimi parafianami w niedzielę, podczas uroczystej mszy świętej.

W nabożeństwie prócz licznie zebranych wiernych z Maniewa, Gołębowa i Ocieszyna, wzięli udział też Starosta Obornicki Zofia Kotecka, Burmistrz Obornik Tomasz Szrama oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Obornikach Henryk Brodniewicz. Wszyscy złożyli na ręce Proboszcza podziękowania za dotychczasową posługę duszpasterską i życzyli długiego życia w zdrowiu, a także satysfakcji z faktu służby Bogu i człowiekowi.

Czytaj dalej... »

Biuro Rzeczy Znalezionych Starostwa Powiatowego w Obornikach informuje, że jest w posiadaniu telefonu komórkowego, który znaleziono w dniu 16.06.2019 r. nad rzeką Wartą w Obornikach. Właściciela prosimy o zgłoszenie się po odbiór w pokoju nr 211 Starostwa Powiatowego w Obornikach w poniedziałki od 8.00 do 16.00 oraz od wtorku do piątku w godz. od 7.00 do 15.00.

Stowarzyszenie Nadwarciańska Kolej Drezynowa przy współpracy z lokalnymi samorządami i kolejarzami, po raz kolejny zorganizowało przejazd pociągu turystycznego „Drezyniarz” z Poznania do Czarnkowa.

Z atrakcji jak zwykle skorzystało wielu mieszkańców Powiatu Obornickiego, gdyż pociąg zatrzymywał się na stacjach w Obornikach, Rogoźnie i Ryczywole. Oprócz przejażdżki nowoczesnym pociągiem, pasażerowie – szczególnie ci najmłodsi – mogli miło spędzić czas grając w planszowe gry, czy biorąc udział w rozmaitych konkursach. Jak co roku, na pokładzie „Drezyniarza” nie zabrakło też komandosów, a na stacji w Czarnkowie można było przejechać się ręczną i spalinową drezyną.

Czytaj dalej... »

W piątek na placu strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach odbyło się uroczyste pożegnanie dotychczasowego Komendanta st. bryg. Sławomira Zdrenki, który z dniem 28 czerwca zakończył służbę i przeszedł na emeryturę.

Oprócz rodziny i strażaków, w uroczystości uczestniczyli także samorządowcy, przedstawiciele jednostek współpracujących z obornicką komendą oraz przyjaciele Sławomira Zdrenki. Odchodzący komendant nie krył wzruszenia, dziękując zebranym za wieloletnią współpracę. Liczne słowa podziękowań i uznania za dotychczasową służbę napływały także od gości.

Czytaj dalej... »

Podczas czwartkowej sesji Rady Powiatu Obornickiego podjęto uchwałę, na mocy której został zniesiony dotychczasowy zakaz używania jednostek pływających napędzanych silnikami spalinowymi na jeziorach Powiatu Obornickiego.

Podjęcie uchwały przez radnych – jak podkreślała Przewodnicząca Rady Powiatu Renata Tomaszewska – jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców Gminy Rogoźno, którzy wielokrotnie składali wnioski i petycje o zniesienie wprowadzonego w 2003 roku zakazu. Zabiegał o to również rogoziński oddział Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Czytaj dalej... »

W piątkowy poranek, 21 czerwca przybył do Rogoźna transport środków pomocniczych z Luchow-Dannenberg, zorganizowany przez Niemiecki Czerwony Krzyż z partnerskiego powiatu w Dolnej Saksonii.

Matthias Lippe i Michael Rost po załadunku darów w czwartkowy wieczór wyruszyli do Rogoźna, gdzie na prośbę Prezes Zarządu Regionalnego PCK Urszuli Bak, dzięki zaangażowaniu i uprzejmości  Burmistrza Rogoźna Romana Szuberskiego zabezpieczono odpowiednie pomieszczenia magazynowe i wolontariuszy do rozładunku darów. Gości z DRK powitał w Rogoźnie burmistrz Szuberski i wiceprezes ZR PCK – Mirosława Niemier. Sprawnie i szybko rozładowano dary: chodziki, balkoniki, wózki inwalidzkie, części zapasowe do tego sprzętu, odzież i zabawki.

Czytaj dalej... »