Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Get Adobe Flash player
Powiększ/pomniejsz
Zoom in Regular Zoom out
Menu
Pogoda
Oborniki
20 maja 2019
Przeważnie pochmurnie
21°C
odczuwalna: 20°C
wilgotność: 59%
prędkość wiatru: 14 km/h SSW
Prognoza 21 maja 2019
dzień
Burza
22°C
noc
Burza
13°C
Prognoza 22 maja 2019
dzień
Deszcz
21°C
noc
Deszcz
9°C
 

W sobotę już po raz XIX Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zorganizowało pieszo-rowerowy rajd dla najmłodszych z Rożnowic do Dąbrówki Leśnej.

Harcerze, uczniowie obornickich szkół, podopieczni świetlic opiekuńczo-wychowawczych oraz emeryci zebrali się w sobotni poranek przy rożnowickich grobach, aby wziąć udział w corocznym rajdzie pieszo-rowerowym, organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Obornikach. Czytaj dalej... »

 

Ulotka – DO POBRANIA w PDF

W związku ze zbliżającym się remontem wiaduktu kolejowego na drodze powiatowej Oborniki – Gołaszyn informujemy, że remont ww. obiektu rozpocznie się w dniu 06.05.2019 r. i trwać będzie do 14.06.2019 r.

Prace budowlane będą prowadzone przy całkowitym zamknięciu ruchu drogowego pod obiektem (w ciągu ul. Gołaszyńskiej w Obornikach) przez 13 dni oraz przez 24 dni przy zamknięciu przejazdu pod wiaduktem w godzinach od 8:00-16:30.

Poniżej przedstawiamy harmonogram prac przy wiadukcie na ul. Gołaszyńskiej:

Czytaj dalej... »

W Starostwie Powiatowym w Obornikach odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej konkursu pt.: „Jak dbać o zdrowie seniorów” realizowanego wspólnie przez:

– Wydział Spraw Obywatelskich i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Obornikach,

– Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Obornikach,

– Powiatową Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Obornikach.

Konkurs zrealizowano w ramach powiatowego programu zdrowego stylu życia i z okazji Światowego Dnia Zdrowia.

Czytaj dalej... »

herbOGŁOSZENIE

o VIII sesji VI kadencji Rady Powiatu Obornickiego,

która odbędzie się 25 kwietnia 2019 r. (czwartek)

w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Obornikach, ul. 11 Listopada 2a.

Początek posiedzenia o godz. 16:00

Czytaj dalej... »

Dnia 11 kwietnia br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego odbył się finał Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej Elżbiety Połczyńskiej, wieloletniej prezes poznańskiego oddziału Federacji Konsumentów. Konkurs objął patronatem Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji Konsumentów oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Organizatorami Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej byli: Delegatura UOKiK w Poznaniu, samorząd województwa wielkopolskiego, wielkopolskie oddziały Federacji Konsumentów, Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej, powiatowi i miejscy rzecznicy konsumentów oraz powiaty województwa wielkopolskiego. Sponsorem Olimpiady był również Rzecznik Finansowy.

Czytaj dalej... »

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Obornikach informuje, że w systemie ciągłym prowadzony jest nabór kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.

Najkorzystniejszym i naturalnym środowiskiem wychowawczym jest rodzina. Jeśli jednak nie może to być rodzina własna, powinna ją zastąpić inna rodzina, która chce i potrafi zaopiekować się porzuconym dzieckiem. Rodzicielstwo zastępcze może być piękną misją. Jeśli są Państwo gotowi podzielić się miłością, przyjąć do własnej rodziny dziecko, ofiarować mu serce, troskę, radość, ciepłą atmosferę, spokój i bezpieczeństwo zapraszamy do zapoznania się z poniżej przedstawionymi informacjami.