Get Adobe Flash player
Powiększ/pomniejsz
Zoom in Regular Zoom out
Menu
Pokaz slajdów
Pogoda
Oborniki
26 września 2017
Częściowo słonecznie
15°C
odczuwalna: 14°C
wilgotność: 82%
prędkość wiatru: 11 km/h ENE
Prognoza 27 września 2017
dzień
Częściowo słonecznie
18°C
noc
Przelotne chmury
8°C
Prognoza 28 września 2017
dzień
Przelotne zachmurzenie
18°C
noc
Przeważnie pochmurno
7°C
 

1Starosta Poznański Jan Grabkowski i Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Murowanej Goślinie zaprosili powiatowych samorządowców do strzeleckiej rywalizacji w IX Mistrzostwach Samorządów Powiatowych Województwa Wielkopolskiego w Strzelectwie Sportowym.

Czytaj dalej... »

herbStowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. Przemysława II w Rogoźnie, Rogoziński Centrum Kultury i Powiat Obornicki zapraszają na Koncert Muzyki Chóralnej, który odbędzie się w dniu 10.X.2017 r. Szczegóły na załączonym plakacie.

Czytaj dalej... »

herbInformuję, że z dniem 30 września 2017r. NZOZ OBST Ambulans Union. Ratownictwo Medyczne Oborniki, ul. Łukowska 12 kończy udzielanie świadczeń medycznych w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (wieczorynka).

Czytaj dalej... »

1OGŁOSZENIE

o XXXVII sesji V kadencji Rady Powiatu Obornickiego, która odbędzie się w dniu 28 września 2017 r. (czwartek) w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Obornikach, ul. 11 listopada 2a. Początek posiedzenie godz. 16:00

Czytaj dalej... »

9 września na terenie strzelnicy w Dąbrówce Leśnej koło Obornik odbyły się  XIII Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego i VIII Powiatu Obornickiego w Strzelaniu Myśliwskim Śrutowym (krąg, oś, bażant, zając). W organizację zawodów zaangażowali się m.in. Jacek Szczepanik – Nadleśniczy Nadleśnictwa Oborniki i Kwiryn Naparty – Nadleśniczy Nadleśnictwa Pniewy, który pełnił też funkcję Głównego Sędziego.

Czytaj dalej... »

1Przypominam właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.

Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką jego powierzchnię, może też być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym, źle eksploatowanym kominie. Temperatura palącej się sadzy przekracza wówczas nawet 1000 stopni Celsjusza! A taki stan jest wielkim zagrożeniem dla mieszkańców.

Czytaj dalej... »

W ubiegłą sobotę w Pile odbył się VII Festiwal Tradycyjnej Kuchni Wielkopolskiej, w którym wzięła też udział  reprezentacja Powiatu Obornickiego- Koło Gospodyń Wiejskich ze Skrzetusza.

Czytaj dalej... »