Get Adobe Flash player
Powiększ/pomniejsz
Zoom in Regular Zoom out
Menu
Pokaz slajdów
Pogoda
Oborniki
23 września 2018
Pochmurnie
14°C
odczuwalna: 12°C
wilgotność: 62%
prędkość wiatru: 11 km/h SSW
Prognoza 24 września 2018
dzień
Częsciowo słonecznie, przelotne deszcze
13°C
noc
Częściowo pochmurno, przelotny deszcz
4°C
Prognoza 25 września 2018
dzień
Mostly cloudy with showers
14°C
noc
Przeważnie czysto
4°C
 

herbZAPROSZENIE

na  LI sesję V kadencji Rady Powiatu Obornickiego,

która odbędzie się w dniu 27 września 2018 r. (czwartek)

w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Obornikach,

ul. 11 listopada 2a.

Początek posiedzenia godz. 16:00

 

 

Porządek posiedzenia:

 

 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.
 2. Przedstawienie i przyjęcie porządku obrad.
 3. Przyjęcie protokołu L sesji Rady Powiatu.
 4. Informacja o pracy Zarządu i wykonaniu uchwał Rady Powiatu Obornickiego (druk 418).
 5. Informacje przewodniczących komisji o pracach Komisji Rady.
 6. Pytania przedstawicieli gmin do Zarządu, Rady Powiatu, kierowników jednostek oraz zapytania radnych i kierowników jednostek do przedstawicieli gmin. Pytania do Radnych Sejmiku i Posłów.
 7. Działalność Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego (druk 419).
 8. Działalność Geodety Powiatowego (druk 420).
 9. Informacja o stanie mienia Powiatu Obornickiego (druk 421).
 10. Realizacja zadań inwestycyjnych w 2017 roku i możliwości inwestycyjne Powiatu w latach następnych (druk 422).
 11. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany w Statucie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Obornikach (druk 423).
 12. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2018 rok (druk 424).
 13. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Obornickiego na lata 2018-2034 (druk nr 425).
 14. Interpelacje i odpowiedzi na interpelacje
 15. Wolne głosy, wnioski, oświadczenia oraz zapytania.
 16. Informacje i komunikaty przewodniczącego Rady.
 17. Zamknięcie LI Sesji Rady Powiatu Obornickiego.

 

 

Przewodniczący Rady Powiatu

Gustaw Wańkowicz

1Dla uczczenia 100 lecia Powstania Wielkopolskiego oraz 100 lecia odzyskania niepodległości, w najbliższą sobotę 22 września br. na Strzelnicy Miejskiej Bractwa Kurkowego w Rogoźnie odbędą się zawody strzeleckie w 4 konkurencjach: o Puchar Starosty Obornickiego, o Rozetę Powstańczą Rady Powiatu Obornickiego, o Puchar Burmistrza Rogoźna oraz o Puchar Przewodniczącego Komisji Społecznej Rady Powiatu Obornickiego.

Organizatorami zawodów są: Powiat Obornicki, Bractwo Kurkowe ROGOŻA ora Muzeum Regionalne im. Wojciechy Dutkiewicz w Rogoźnie. Początek zawodów o godz. 10.00, zbiórka przy Muzeum w Rogoźnie.

 

1Na strzelnicy myśliwskiej w Dąbrówce Leśnej odbyły się IX Powiatu Obornickiego i XIV Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Strzelaniu Myśliwskim Śrutowym (krąg, oś, bażant, zając). Do wspólnej rywalizacji zaprosili Starosta Obornicki Adam Olejnik oraz Starosta Szamotulski Józef Kwaśniewicz.

Czytaj dalej... »

14 września doszło do ważnego spotkania w sprawie rewitalizacji linii kolejowej Czarnków – Wągrowiec. Tym razem gospodarzem była firma Steico – lider przedsiębiorczości w tej części Polski w sektorze przetwórstwa drewna. Do Czarnkowa przybyli samorządowcy, przedstawiciele Marszałka Województwa Wielkopolskiego i spółek PKP. Powiat Obornicki reprezentowali Członek Zarządu Robert Zimny oraz Naczelnik Wydziału Komunikacji i Rozwoju Michał Cieciora.

Czytaj dalej... »

1Warunki pogodowe pozwoliły w tym roku na zakończenie prac w okolicy kładki na Wełnie w Kowanówku. Brzeg rzeki zostanie umocniony gabionami, a nawierzchnia kładki została pokryta ostatnią warstwą żywicy. Wymalowano także linię rozdzielającą ścieżkę rowerową od chodnika dla pieszych. Koszt zadania to 48.500 zł, a prace zostaną zakończone w tym miesiącu. Sam most na Wełnie jest jednak w złym stanie i wymaga pilnej naprawy, z tego względu obniżono dopuszczalną nośność mostu do 12t. Trwają prace projektowe nad przebudową mostu – jednak rozpoczną się one po zakończeniu trwającej aktualnie budowy obwodnicy.

 

 

Bogdan Jeran

Dyrektor ZDP

Czytaj dalej... »

1Trwają prace przy przebudowie mostu na drodze powiatowej koło Ninina. Stara, zniszczona konstrukcja została rozebrana i wykonano już fundament pod konstrukcję nośną. Za kilka dni, jak podłoże będzie ustabilizowane rozpocznie się montaż stalowej rury przepustowej. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i mają się zakończyć do 30 października br.

Czytaj dalej... »

OGŁOSZENIE o zamiarze wszczęcia postępowania administracyjnego na wniosek przedsiębiorcy przesyłowego Enea Operator Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu w sprawie ograniczenia w drodze decyzji sposobu korzystania z nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym

Link do BIP